Бюджет Тернопільського району на 2022 рік. Що відомо

Бюджет Тернопільського району на 2022 рік. Що відомо

Бюджет Тернопільського району на 2022 рік. Що відомо
. Фото: Дана Сарабун/Суспільне

Бюджет Тернопільського району на 2022 рік прийняли сьогодні на сесії районної ради. Доходи та видатки становитимуть мільйон 447 тисяч 900 гривень, розповів голова районної ради Віктор Козорог.

За бюджет голосували двічі, бо під час першого голосування утрималася фракція політичної партії "Європейська солідарність". Чому – пояснив керівник цієї фракції в районній раді Віктор Шумада:

"Ми побачили в цьому бюджеті закладені виключно кошти на виплату заробітної плати працівникам районної ради. Звичайно, ця ситуація нас не влаштовує і ми не можемо підтримати такого бюджету, де 80% коштів йдуть на виплату заробітної плати голові, заступнику і працівникам. Чому? Тому що є ще інші потреби. До нас звертаються наші виборці, звертаються ветерани російсько-української війни і кожного року ми таким людям надавали матеріальну допомогу. Тому ми сьогодні не голосували за цей бюджет до тієї пори, поки нам не надало гарантій керівництво районної ради, що в січні, коли ми будемо вносити зміни в бюджет і будуть розприділятися вільні залишки коштів за цей рік, що будуть передбачені кошти якраз на виплату цієї матеріальної допомоги".

Як розповів Віктор Шумада, в цьому році на виплату матеріальної допомоги жителям району використали майже мільйон гривень. Районний бюджет на 2022 рік прийняли під час другого голосування. За – 39 депутатів з 40 зареєстрованих, 1 утримався, розповів голова районної ради Віктор Козорог:

"Вважаю, що на початку сесії не всі розуміли, про які надходження йде мова. Це про ту субвенцію, яка з державного бюджету спрямована на діяльність ради. Це сума, яка частково покриє заробітну плату працівників і енергоносії тих будівель, які ще є в розпорядженні районної ради, якими користується адміністрація. Ми все одно маємо закладати кошторисні призначення на них. В основному цей бюджет стосувався даних питань".

Бюджет Тернопільського району на 2022 рік. Що відомо
Віктор Козорог. Фото: Дана Сарабун/Суспільне

Також під час сьогоднішньої сесії внесли зміни до районного бюджету на 2021 рік. А саме виділили гроші на Теребовлянську районну стоматологічну поліклініку – 250 тисяч гривень. Ці гроші витратять на погашення заборгованості із зарплати працівникам, каже Віктор Козорог:

"Це сума, яка прийшла нам з обласного бюджету в межах певних домовленостей і я щиро радий, що нарешті працівники отримають свою заборгованість по заробітній платі. Ця заборгованість в основному виникла внаслідок жорсткого карантину, коли люди були закриті вдома, не ходили нікуди і, в тому числі на протезування. Комунальні платежі набігали, заробітна плата працівникам набігала, але доходів як таких не було. Звідти і сформована левова частка заборгованості".

Окрім цих рішень, депутати прийняли два звернення до Верховної Ради України. В одному з них просять накласти вето на закон "Про внесення змін до Податкового кодексу" №5600, який прийняли 30 листопада цього року. Він дозволить, зокрема, списувати податок з рахунку підприємства без суду та заборонить директору підприємства, яке має заборгованість, виїжджати за кордон . Також звернулися до Верховної Ради з проханням ухвалити законопроєкт "Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю".

Читати також

  • Поблизу Тернополя хочуть розмістити підрозділи тероборони. Хто проти
На початок