У Тернополі до "Марафону, який ніхто не хоче бігти" долучилися нові учасники

У Тернополі до "Марафону, який ніхто не хоче бігти" долучилися нові учасники

У Тернополі до "Марафону, який ніхто не хоче бігти" долучилися нові учасники
. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне

555 кілометрів – таку сумарну відстань подолали учасники під час "Марафону, який ніхто не хоче бігти" в Тернополі. Він присвячений окупованим територіям України. Так хочуть привернути увагу до війни на Сході, розповів співорганізатор заходу Андрій Бородій.

За його словами, планували пробігти 427 кілометрів – це протяжність лінії розмежування з неконтрольованими районами Донецької та Луганської областей. Сьогодні відбувся другий забіг марафону.

О 9 ранку 12 учасників зібралися біля Тернопільського ставу. Співорганізатор "Марафону, який ніхто не хоче бігти" в Тернополі Андрій Бородій чіпляє свій стартовий номер – 43 744. Каже, він символічний:

"Цей номер символізує площу, яку окупувала Росія на Сході України. Назва така, тому що є селище Нью-Йорк, яке розміщене на Донеччині і є місто Нью-Йорк, яке всі знають і в якому відбувається щорічний, один з найбільших марафонів в світі. Так як у великому Нью-Йорку цей марафон можливий і всі хочуть бігти, то в селищі Нью-Йорку це доволі складно, тому що воно знаходиться поряд з лінією фронту і це небезпечно. Тому й така назва".

У Тернополі до "Марафону, який ніхто не хоче бігти" долучилися нові учасники
Участь у марафоні може взяти будь-хто та будь-коли, зареєструвавшись та виклавши своє фото у соцмережі. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне

Участь у марафоні може взяти будь-хто та будь-коли, зареєструвавшись та виклавши своє фото у соцмережі. Так, ще двоє учасників вибігли о 7 ранку і вже о 9 фінішували на цій же локації.

"Сьогодні бігли в сторону Білої, Чистилова і верталися назад. І вийшло коло 24-25 кілометрів. Дві години, 7 хвилин. А це темп 5 хвилин, 15 секунд на 1 кілометр".

Найстарший учасник – тернополянин Юрій Цікало. Йому 67. Каже, займається бігом уже 13 років:

"Підтримати треба. Наші хлопці ж воюють на сході. Там є багато моїх знайомих, вони поранення отримали і ще їздять туди, моїх років навіть".

Ще один співорганізатор "Марафону, який ніхто не хоче бігти" в Тернополі Роман Боднар на забіг приніс торт. Каже, йому сьогодні виповнилося 48 років:

"Зараз всі прибіжать, будуть голодні, то, я думаю, шматочок торта буде доречним".

Учасники побігли набережною Тернопільського ставу і разом подолали за сьогодні 75 кілометрів.

Це другий такий забіг у Тернополі, розповів Андрій Бородій. За його словами, загалом в Україні до марафону приєднались більш як 35 тисяч людей. Ця акція стартувала 7 листопада в українському селищі Нью-Йорк, розташованому в Донецькій області.

Що відомо

На початок