10 дітей з інвалідністю взяли участь у 5 альтернативній олімпіаді "Ми – чемпіони". Вона відбулася в Тернопільському ресурсно-інклюзивному центрі №1, розповіла директорка центру Тетяна Бабійчук.
За її словами, змагались учні початкових інклюзивних класів з різних шкіл міста. Діти працювали трьома мобільними групами на чотирьох локаціях.
На локації "Логіка" працюють троє дітей. Завдання для них пояснює вчителька-логопедка Наталія Вишневська. Виконує завдання Володимир Луців. Хлопчик каже, склав три слова. Ще один учасник альтернативної олімпіади – Олександр Бекчанов.
На локації "Зимова" теж працюють троє учнів. Дітям допомагає тифлопедагогиня Орислава Федінчук.
"Дітки виконують завдання математичного характеру. Обчислення, які не викликають в них труднощів, щоб вони відчували ситуацію успіху, розуміли, що їм всі завдання посильні і також завдання на логіку з зимовою тематикою. Розгадують кросворди і ребуси. Також у них буде практичне завдання – до них прилетить ангелик, який буде помічником Миколая, і потрібно буде доліпити, доклеїти крильця, тому що ангелики їх загубили по дорозі", – каже Федінчук.
На локації "Чудасія" діти працюють з фарбами. Їхнє завдання – доповнити картину.
Психологиня центру Галина Гарматій каже, малювання розвиває в дітей уяву, а також дрібну моторику:
"Фарба завжди є спонуканням до того, що дитина може відтворити свій внутрішній світ, те, що їй подобається чи не подобається. Кольори я підібрала такі для того, щоб піднімати настрій, щоб навіювало зимову якусь казку, передчуття свята в дітей. Чому ватними паличками? Фарби є пальчикові. Ну, оскільки за браком умов, щоб одразу помити руки, не забруднити одяг, ми не малювали пальчиками, але ми малювали вухочистками. Вони нагадують форму пальчика і вухочистка зібрана в пучечок теж сприяє розвитку дрібної моторики, тому що дитині її треба взяти акуратно, щоб воно не розкидалося і пробувати методом дотику".
Альтернативну олімпіаду в Тернополі проводять п’ятий рік поспіль, каже директорка ресурсно-інклюзивного центру №1 Тетяна Бабійчук:
"Такі дітки потребують або тимчасової, або довгострокової додаткової підтримки. Саме таку підтримку вони отримують в закладі освіти і вони можуть так само змагатися на рівні зі своїми однолітками, в межах своїх індивідуальних особливостей. Вони також можуть брати участь в таких олімпіадах. Тому ми хочемо привернути суспільство, що інклюзія – це не просто клас закритий в якомусь закладі освіти, це включення в суспільство. Тобто, безбар’єрність – це не про архітектурну доступність, безбар’єрність – це прийняття суспільством людей, осіб з особливими освітніми потребами".
Окрім ресурсно-інклюзивного центру до проведення олімпіади щорічно долучається "Лабораторія обдарованої дитини", яка діє при Тернопільському методичному центрі науково-освітніх інновацій, каже консультант центру Володимир Сеньків. Він розповів, переможців не визначатимуть, усі отримають нагороди:
"Усі отримають дипломи учасника цієї олімпіади, а також сертифікат на суму тисяча гривень, який фінансується з міської програми "Освіта", де для обдарованих і дітей з особливими освітніми потребами виділяються кошти для нагородження".
Читати також
- Для людей з інвалідністю ускладнився в’їзд до Тернопільського драмтеатру