Міжнародний джазовий фестиваль "JazzBez" розпочався у Тернополі

Міжнародний джазовий фестиваль "JazzBez" розпочався у Тернополі

Міжнародний джазовий фестиваль "JazzBez" розпочався у Тернополі
. Суспільне Тернопіль

У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка розпочався 21-й Міжнародний джазовий фестиваль "JazzBez". Про це Суспільному розповіла менеджерка фестивалю Марія Юрчак.

На сцені відбувається репетиція американської співачки Інгрід Артур. Їй акомпанують польські та українські музиканти. Інгрід на фестивалі "JazzBez" вперше. Співачка розповіла, чому вирішила взяти у ньому участь:

"Моє послання завжди полягає в тому, що музика голосніша за слова. Я хочу поділитися цим з людьми. Останні два роки ми всі однаково відчули наслідки пандемії, люди страждають. І саме музика, яку я виконую зараз, допомагає мені мислити позитивно".

Після Інгрід Артур на сцені драмтеатру розпочинають свою репетицію польсько-українське тріо "Аватар". Вони приїжджають на фестиваль до Тернополя з 2005 року. Про це розповів контрабасист цього гурту Марк Токар. Чоловік каже, виконуватимуть авторські композиції:

"Цей тур, який у нас проходить п’ятьма містами України і п’ятьма Польщі. Презентація нашого альбому, який називається "Play With Coltrane", він про українського, афро-американського саксофоніста Джона Колтрейна".

Міжнародний джазовий фестиваль "JazzBez" розпочався у Тернополі
Польсько-українське тріо "Аватар". Суспільне Тернопіль

Менеджерка фестивалю Марія Юрчак розповіла, які гурти виступатимуть завтра:

"Молодий швейцарський прогресивний гурт "Paykuna", який виконує болівійську фольк-музику, змішану на джазі. Разом з еко-хореографією на сцені. Це буде абсолютно новеньке щось для нашого залу. І також квартет італійців під керівництвом Антоніо Флінти, який вже виступав на цій сцені, його дуже тепло приймає публіка".

Через пандемію коронавірусу цьогоріч фестиваль триватиме два дні. Відвідати його зможуть лише 300 людей.

"Заповненість залу буде відповідати карантинним нормам. Кожне третє місце залишатиметься пустим. Це створює певний ажіотаж навколо цієї події", – розповіла менеджерка фестивалю Марія Юрчак.

Що відомо

  • "Jazz Bez" – це українсько-польський джазовий фестиваль. Його заснували у 2001 році. З 2005 фестиваль організовують у Тернополі. Цьогоріч фестиваль проходить під гаслом "Історія, що не переривається". Фестиваль проходить одночасно у п’яти містах України та Польщі.
На початок