На базі біатлонної бази в Підгородньому діятиме Тернопільська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з біатлону. За утворення закладу сьогодні проголосували на сесії обласної ради. Створення школи підтримали 37 з 57 депутатів. Фінансуватимуть заклад з обласного бюджету. Про це Суспільному розповів начальник обласного управління молоді та спорту Андрій Човган.
"Стратегію, як буде розвиватися школа буде розробляти нове керівництво школи і буде затверджувати всі ці етапи та кроки разом з нашим управлінням, а також безпосередньо з обласною радою та профільними комісіями, ми будемо розпорядниками коштів. Вже ведуться перемовини з приватним сектором, бізнесом, які готові підтримувати школу фінансово. Зараз ведуться роботи по реконструкції стрільбища, по облаштуванні території", – каже Човган.
Директором нової школи обрали Олександра Степанюка. Він розповів, що раніше школа з біатлону діяла в Піднородньому. Працювала вона з 1987 до 2016 року. Потім увійшла до складу обласної школи з зимових видів спорту. Зараз у секції біатлону є 300 учнів, які згодом навчатимуться у новоутвореній школі з біатлону, каже Олександр Степанюк. Він розповів, які проблеми потрібно вирішити першочергово.
"Зараз ми реконструюємо біатлонний стадіон. Буде 22 установки для стрільби, де тренуватимуться спортсмени, буде зроблене стандартне штрафне коло. В нас була єдина лижеролерна траса протяжністю 2, 5 кілометра. Зараз ми розробляємо відповідно до вимог Міжнародної федерації біатлону – це будуть кола і по кілометру, і по півтори, і по два кілометри. Також у нас завершився договір оренди зброї і її забрала поліція. У новоствореній школи ми маємо зробити сертифікований стадіон зі стрільбищем і будемо вирішувати питання з поверненням зброї. Бо в кінці листопада розпочинається біатлонний сезон і нам потрібно тренуватися та стріляти, щоб успішно виступати на змаганнях. Не зважаючи на проблеми зі зброєю, ми на чемпіонаті з літнього біатлону в змішаній естафеті взяли 2 місце. І це з 2 гвинтівками", – каже Степанюк.
Як розповів Олександр Степанюк, на Тернопільщині є олімпійська чемпіонка з біатлону та три чемпіони світу.
Біатлонну секцію у Підгородньому відвідують 300 дітей зі всієї області, каже тренер Назар Бурик. Серед них – 16 річна Тетяна Тарасюк. Дівчина відвідує секцію з біатлону 5 років. Каже, під час тренувань їй не вистачає спортивного обладнання. Про облаштування нового стрільбища каже так:
"Всі діти, які тут займаються, тренуються і дуже чекають на це стрільбище. Йому вже дуже багато років. Стріляти на ньому не зручно, а коли його перебудовують повністю, його вирівняли, залили основу під установки. Коли його дороблять, воно буде краще ніж у Чернігові і всі приїжджатимуть до нас. Це буде класно. В нас є лижі і стволи, але було б добре, щоб лижного інвентарю та стволів було більше, на кожну дитину".
"Заасфальтували нам доріжку, поки щоб діти тут каталися, але місця замало на території. На весні обіцяли, що повністю зроблять велике коло. Стрільбище було в поганому стані, але стріляти можна було. Установки деякі були поламані. Ми вже бачили нові установки, які привезли ,вони ще не складені", – каже біатлоніст Назар Парадовський.
Лижеролерна траса, яку ремонтують, має два з половиною кілометри, її ширина – 2 метри, каже директор обласної школи з біатлону Олександр Степанюк. За його словами, трасу хочуть розширити до 4 метрів:
"Тут треба розчистити з боків і зробити ширше. Асфальт тут поламався, заросло травою. Весною та осінню, коли йдуть дощі, дерева густіють, тінь, асфальт зеленіє. Покритий мохом, слизький".
Олександр Степанюк каже, стрільбище, де займатимуться учні біатлонної школи, почали облаштовувати місяць тому. Чоловік каже, кошти на це виділили спонсори. Це близько мільйона гривень:
"Десь до неділі тут має бути заасфальтовано, виставлено установки для стрільби. З понеділка ми вже почнемо проводити сертифікацію нашого об’єкту. Спонсори вкладають гроші в реконструкцію. Будемо просити їх, щоб допомогли або придбали зброю для наших провідних спортсменів. В нас є зброя 80-90-х років.