Філателістичну виставку до 70-ї річниці загибелі Романа Шухевича відкрили в Тернополі

Філателістичну виставку до 70-ї річниці загибелі Романа Шухевича відкрили в Тернополі

Філателістичну виставку до 70-ї річниці загибелі Романа Шухевича відкрили в Тернополі
. оригінальне

Понад 60 аркушів з марками та конвертами представили на виставці в Тернопільському художньому музеї - "Від столиці воюючої України, село Бишки на Тернопіллі- до столиці незалежної України, Київ".

Тернопільський історик Василь Штокало присвятив її 70-тій річниці загибелі головного командира УПА Романа Шухевича.

В експозиції - філателістичні знаки із серії "Підпільна пошта України". Її видавали протягом 1951-1991 років у США.

На виставці представлено понад 200 марок та 30 конвертів, присвячених Роману Шухевичу та визвольній боротьбі УПА. Тернопільський історик Василь Штокало, який збирав колекцію близько 30 років, розповів про одну з марок:

"На першій марці зображено село Бишки і постать Романа Шухевича, який у цьому селі два роки керував усією боротьбою воюючої країни у часи найважливіших подій, коли розгорталася друга світова війна. У селі є церква святої Покрови. Це дуже патріотичне село, і образ матері Божої над селом в образі Покрови. Він, власне, як би сказати, атрибут. Марка, дозволю собі сказати, дуже талановитого художника Володимира Окрутного. Дуже вдалий портрет Романа Шухевича, бо Шухевича потрібно вміти малювати. Спецпогашення відбулося на 75-ті роковини створення УПА, саме в цьому селі Бишки".

Василь Штокало каже, присвятив виставку Роману Шухевичу, бо у селі Бишки на Тернопільщині, 1943-45 роках, була розташована штабквартира УПА, головним командиром якої він був:

"Бишки - столиця воюючої країни. Тут два роки Роман шухевич керував найтяжчою боротьбою з 1943-45 роки. Більше того, тоді Роман Шухевич на тернопілля приходив, як на свій терен, в якому він тримав запілля, коли вже були інші кватири. Постать Романа Шухевича для нас не менше дорога, як там, де він народився, скажімо, у Львові, чи на Франківщині, звідки походить його рід".

Директорка Бишківського музею національно - визвольної боротьби Надія Гайдук:

"Я би хотіла, щоб така виставка була у нашому рідному селі Бишки. Для того, щоб діти могли більше знати про Романа Шухевича".

Директор Тернопільського художнього музею Ігор Дуда розповів про виставку:

"Ці поштові марки, конверти, мають цінність як твори мистецтва і, як історичні документи. Бо вони мають своєю метою якраз популяризувати постать Шухевича, постать наших національних героїв, які загинули із окупантами. І це має для молоді якраз дуже важливе виховне значення".

Більшість представлених філателістичних знаків Василь Штокало отримав у подарунок.

У Тернополі виставка діятиме до 16 березня

Відомо:

У 2018-му році філателістичну виставку Василя Штокала експонували у Верховній Раді

На початок