У Тернополі читали вірші дитячої письменниці

У Тернополі читали вірші дитячої письменниці

У Тернополі читали вірші дитячої письменниці
. Суспільне Тернопіль

Понад 60 осіб взяли участь у науково-краєзнавчих читаннях "Життям і творчістю служила Україні", які відбулися у Тернопільському краєзнавчому музеї. Захід приурочили 135-ій річниці від дня народження дитячої письменниці з Тернопільщини, громадської діячки Іванни Блажкевич. Про це Суспільному розповіла старша наукова співробітниця обласного краєзнавчого музею Любов Левенець.

"Доля Іванни Блажкевич складна та драматична. Вона пережила обшуки, переховування у лісах, побиття, особисті трагедії. Адже керівництво Речі Посполитої вбило двох її маленьких донечок, а за голову письменниці- просвітянки призначили чималу винагороду. Проте вона продовжувала організовувати читальні, дитячі садки, сиротинці, писала вірші та оповідання",- каже Любов Левенець.

Серед запрошених на наукові читання був і внук Іванни Блажкевич Іван П'ятківський.

У Тернополі читали вірші дитячої письменниці
Іван П'ятківський. Суспільне Тернопіль

За його словами, бабуся читала їм книжки, розповідала історії. Але при цьому багато часу віддавала громадській роботі, розвивала життя в українських селах.

"У фондах Денисівського краєзнавчого музею понад 10 тисяч листів, які надсилали письменниці відомі люди того часу. Є світлини з родинного архіву, книжки",- повідомив директор цього музею Богдан Савак.

У Тернополі читали вірші дитячої письменниці
У Тернополі читали вірші дитячої письменниці. Суспільне Тернопіль

У вестибюлі Тернопільського обласного краєзнавчого музею розгорнули виставку фондових матеріалів "Її життя, як смолоскип". В експозиції: документальні спогади, листи письменниці, світлини та книги.

Директор Тернопільського краєзнавчого музею Ярема Шатарський розповів, що спілкувався з людьми, які знали Іванну Блажкевич. Чоловік каже, що за їхніми спогадами, вона розвивала сільське життя та культуру. Зібрала понад 200 зразків української вишивки.

У Тернополі читали вірші дитячої письменниці
У Тернополі читали вірші дитячої письменниці. Суспільне Тернопіль

Науково-краєзнавчі читання присвячені Іванні Блажкевич у Тернопільському краєзнавчому музеї проводять понад 20 років.

Цьогоріч у них взяли участь наукові працівники Тернопільського та Денисівського краєзнавчих музеїв, просвітяни, письменники, учні Тернопільської школи №9 імені Іванни Блажкевич.

Нагадаємо, Іванна Блажкевич – українська дитяча письменниця, громадська діячка, активістка. Народилася 9 жовтня 1886 року у с.Денисів Тернопільського району. Протягом життя вона не тільки займалася письменництвом, але й просвітництвом, розвивала кооперативний рух у селах західної України. Іванна Блажкевич вела роботу серед жінок і молоді. Померла Іванна Блажкевич 2 березня 1977 року. У 1993 році на Тернопільщині заснували літературну премію імені Іванни Блажкевич.

На початок