Дата загибелі Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна досі невідома

Дата загибелі Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна досі невідома

Дата загибелі Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна досі невідома
. оригінальне

Шість років минуло зі смерті учасника Революції Гідності тернополянина Тараса Слободяна. Кореспонденти Суспільного зустрілися з матір'ю та учнями 12-ї школи, де навчався Тарас.

У школі-колегіумі Патріарха Йосипа Сліпого в Тернополі навчався Тарас Слободян. У класі, де він вчився – зараз навчаються першокласники. Їх вчить Віра Машталер:

"Тараса Слободяна я знала з дитинства. Тому, що мій син і він дружили. Вони родилися з різницею в 2 тижні і вони все життя були разом і дружили. Це був надзвичайно хороший хлопчик. Він був завжди чесний, завжди справедливість відстоював. Гарно вчився. Закінчив школу з золотою медаллю. І далі він пішов по дорозі дуже такій… впевнено. Далі вчився. Закінчив інститут, поступив в аспірантуру. Все в нього получалося".

Заступниця директорки школи Світлана Куцкір разом з вчителькою Тетяною Заверухою проводять урок гідності. На ньому – вчителі розказують про Героїв Небесної Сотні. Згадують і про Тараса СлободЯна. Учні – пишуть про події з історії України.

Софія Снігурська, учениця 5 класу:

"Ми зараз з групою пишемо негативні події в Україні. Які війни з нею були, які трагедії. А коли то напишем – то зараз ще напишем позитивні, які очікувала Україна, які вона здобула, щоби ми краще пам'ятали тих людей, які нас захистили, щоб ми тут жили мирно і щасливо".

На фасаді школи – в 2016-му, разом зі спілкою військових священників, встановили пам'ятну дошку про Тараса Слободяна, розповіла Світлана Куцкір:

"Ми пам'ятаємо, знаємо, на прикладі Тараса Слободяна – намагаємося вчити дітей любити свою Батьківщину і робити все для того, щоб нам всім стало краще жити".

7 вересня 2017-го біля Центру євростудій економічного університету, теж відкрили пам’ятну дошку. На факультеті міжнародного бізнесу та менеджменту цього закладу навчався і згодом працював Тарас.

В Київ він поїхав влітку 2013-го на роботу, каже його матір.

Зв'язок з Тарасом батьки втратили в грудні, розповідає Маіря Слободян. Каже, 10 грудня 2013-го ще вітала його з 31-м днем народження.

Знайшли Тараса без кисті руки на Сумщині. Марія Слободян, каже – його катували:

"Ми не знаємо, коли він загинув. Він дзвонив влітку. І ми його вітали… але потім обірвався з ним зв'язок. І нам найшли його – нам аж подзвонили 1-го березня з Сум, я той день пам'ятаю, як ми їхали, як я взяла трубку… я собі таки сподівалась, що він живий".

Марія Слободян каже, на могилу сина на Микулинецькому кладовищі приходить через день:

"Допомагав мені завжди в всьому. Чуйний, добрий, справедливий. І все говорив, що батько досі згадує: "Так не повинно бути". Не повинно, але воно… бачите, що не завжди так є як має бути. Він дуже відчував ту несправедливість, ту нещирість… ніколи я не думала, що він так скоро мені загине… Хтось каже, час лікує – нічого він не лікує абсолютно… стає ще гірше, ще важче з роками, так що… я тільки прошу одне – щоб та наша держава дійсно лишилася незалежною. Щоб її не розділили. Щоб вона була цілісна, незалежна… щоб таки почала розвиватися. Щоб вам, добре жилося, молодим".

Відомо:

  • "Небесна Сотня" — збірна назва учасників Євромайдану, які загинули під час Революції Гідності у грудні 2013-го - лютому 2014-го року.
  • 21-го лютого 2014-го офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання з Небесною сотнею. 11 квітня того ж року Міністр охорони здоров'я Олег Мусій, який був керівником медичної служби Майдану, назвав кількість загиблих - 105 чоловік.
  • День Героїв Небесної Сотні відзначають 20-го лютого. Його встановлено указом Президента України Петра Порошенка від 11-го лютого 2015-го року. Серед Героїв Небесної сотні – семеро наших земляків: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко, Тарас Слободян і Василь Аксенин. Усі вони Указом Президента України удостоєні звання Героя України.

На початок