Двадцятьох студентів Збаразького коледжу виписали з лікарні. Фахівці виявили норовірусну інфекцію

Двадцятьох студентів Збаразького коледжу виписали з лікарні. Фахівці виявили норовірусну інфекцію

Двадцятьох студентів Збаразького коледжу виписали з лікарні. Фахівці виявили норовірусну інфекцію
. оригінальне

Двадцятьох студентів Збаразького військового коледжу, які 19-го лютого отруїлися - виписали з лікарні. Про це повідомив виконувач обов'язків головного лікаря Валерій Суконнік. За його словами, в стаціонарі залишилося ще п'ятеро:

"Стан їхній задовільний, якщо результати аналізів будуть в нормі, їх також випишуть".

Фахівці ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України" встановлили, що цей спалах гострої кишкової інфекції - вірусного походження. Станом на 13:00 21-го лютого при проведенні лабораторних досліджень біологічного матеріалу, відібраного від хворих, виявили фрагменти РНК норовірусів.

Норовіруси спричинюють випадки гострих кишкових інфекцій та вірусного гастроентериту.

Передається вірус фекально-оральним способом через побутові, харчові контакти.

Двадцятьох студентів Збаразького військового коледжу виписали з лікарні
Двадцятьох студентів Збаразького військового коледжу виписали з лікарні. оригінальне

Відомо:

  • 19 лютого 27 студентів Збаразького військового коледжу звернулися до лікарні з симптомами харчового отруєння. За словами Валерія Суконніка, у декого з них була нудота і блювання, в окремих болі в животі. Двох студентів оглянули і відпустили додому, 25 осіб були госпіталізовані.
  • У той же день в коледжі представники Держпродспоживслужби відібрали для аналізів зразки їжі і води з їдальні, працівники обласного лабораторного центру провели дезінфекцію. Результатів цих аналізів поки що немає, - про це розповіла речниця Держпродспоживслужби Наталія Гресько. За її словами, до з'ясування причин отруєння харчовий блок у коледжі закрили і провели там дезінфекцію.
  • Поліцейські випадок отруєння студентів внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею щодо порушення санітарних норм. Вона передбачає штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів або обмеження волі терміном до 3 років.
На початок