"Кременецьке медичне ралі-2020" - чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги

"Кременецьке медичне ралі-2020" - чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги

"Кременецьке медичне ралі-2020" - чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги
.

Двадцять шість команд беруть участь у 5-ому міжнародному чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги "Кременецьке медичне ралі-2020". Повідомив головний суддя Арсен Гудима. Він триватиме чотири дні, з 19-го до 22-го лютого.

Змагаються команди з різних областей України та з-закордону - одна з Білорусі, дві - з Польщі.

До амбулаторії в селі Білокриниця Кременецького району -на локацію приїхала команда екстреної медичної допомоги з Хмельницького. За легендою, у двох дітей піднялася температура. Медики надають їм допомогу.

Студентка Тернопільського медичного університету Анастасія Гудима, за легендою, мати цих дітей. Вона розповідає чому вирішила викликати швидку:

"У зв’язку із тим, що одна стала в’ялою, вона поводилася не так, як завжди, вирішила піти в амбулаторію, до нашого сімейного лікаря, для того, щоб обстежитися. Дитинці стало гірше, і вони вирішили викликати на допомогу швидку, щоб ми транспортувалися вже в вищий заклад".

Ольга Дутчак – відповідальна суддя за педіатричну станцію чемпіонату:

"Двоє дітей, один місяць п’ять днів, діти з кором, у важкому стані оця дитина була критична, вона мала ознаки шоку, і ознаки важкого ураження легень, запалення легень, і в неї було порушене дихання. За 10 хвилин вони мають пройти огляд критичного педіатричного пацієнта, визначити. Де є місце ураження, надати допомогу, ввести медикаменти, якщо буде потрібно, і переоцінити стан до того часу, як вони госпіталізують цю дитину".

Друга локація – Білокриницький лісотехнікум. На виконання завдання приїхали дві бригади – з Білорусі та Львівського військово-медичного клінічного центру. Тут, за легендою, під час навчання впала підлога. Рятувальники виносять травмованих студентів, медики надають їм невідкладну допомогу.

Головний суддя чемпіонату Арсен Гудима розповів про легенду, яку відпрацьовували медики, та їхні дії під час завдання:

"На першому поверсі половина класу провалилася в підземелля, частина учнів провалилася в погріб, інші, які залишилися на поверхні з вчителькою, звідси вийшли, з ними зараз працює психолог, місцева медсестра, і працює бригада ДСНС, яка цих постраждалих діток виймає з підвалу і по черзі, так колійово подає, нашим бригадам швидкої допомоги. На етапі є одночасно дві бригади, їх задача полягає в тому, щоб правильно організувати екстрену медичну допомогу. Вони повинні визначити зони. Має бути зона небезпечна, зона проведення інструктування, зона розгортання медичного пункту, який ви частково сьогодні бачили, сортувальник сортує на три категорії: червоні, які вимагають негайної допомоги, жовті, де допомога може бути відстрочена, і пацієнти чорні, яким допомога вже в принципі не надається. І вже після того сортування вони зосереджують весь свій ресурс коло червоної сортувальної групи і лікують їх в першу чергу".

Капітан медичної служби Львівського військово-медичного клінічного центру Роман Дмитришин. Він був медиком-добровольцем під час боїв за Донецький аеропорт. У 2016 році отримав орден "За мужність" ІІІ ступеня. Чоловік каже – в таких змаганнях участь бере вперше:

"Було два важких пацієнта, і одна команда. Треба було справитися і з одним, і з другим пацієнтом. Оперативно. Оце було час, і кількість пацієнтів, і важкість пацієнтів, оце була складність".

Олександр Кєбіков – лікар швидкої медичної допомоги з Білорусі. Розповів, як білоруська команда впоралася із завданням:

"Перша бригада, яка заходила, вона бере на себе функцію координування, вони цього не зробили, чомусь, і далі вже було сортування. Дуже швидко підносили, ми не встигали просто, часу не було. Оглянули всіх, просто, що ті пацієнти, які могли залишитися на деякий час, без помочі, ми їх залишили. Забули трошки самі сортувальні карти, Подивилися напевно всіх, трьох робили, 7 пацієнтів посортували".

Разом із бригадами екстреної медичної допомоги на цій локації працювали рятувальники.

Володимир Москалюк - начальник караулу 5-ої пожежно-рятувальної частини області:

"Наша задача була найти потерпілих і винести їх в безпечну зону, де вже свою роботу виконували медики".

За словами Арсена Гудими, цей чемпіонат проводять для того, щоб відпрацьовувати та вдосконалювати навички лікарів, які надають допомогу в екстреній ситуації. У програмі першого дня чемпіонату- дев'ять конкурсних завдань. Закриття та оголошення переможців "Кременецького медичне ралі-2020" відбудеться 22-го лютого.

Відомо:

20-го лютого відбулося жеребкування, учасників ознайомили із правилами змагань і провели також симуляційні тренінги.

На початок