Бурульки з 40 житлових будинків Тернополя сьогодні прибрали комунальники. Про це розповів заступник начальника відділу житлово-комунального господарства Тернополя В’ячеслав Мокляк.
За його словами, з приватних будинків і офісних приміщень бурульок не збивають, це мають робити власники.
З приміщення Укрпошти, що на вулиці Чорновола в Тернополі з 10 години працівники через вікна будівлі збивали бурульки палицями та лопатами. Територію обгородили, каже завідувач господарством Укрпошти Юрій Охримчук:
"Розвішуємо стрічки, людей попереджаємо, дивимося, щоб ніхто тут не ходив і не було жодного трафунку. Це наші обов’язки – робити так, щоб люди безпечно ходили і все було безпечним для життя".
Із даху школи №5, що на вулиці Камінна бурулька, яка більша за шкільне вікно. Тротуар тут також обгородили. Заступниця директора з господарської роботи 5 школи Валентина Човник розповіла, чому бурульки з даху школи не збивають:
"Наша школа дуже висока і бурульок навколо дуже багато. Але у нас все під контролем. Все огороджене стрічками. З іншого боку тротуар, там найдовші бурульки. Ми мали сьогодні замовити вишку, щоб нам це все оббити, але через те, що температура впала, нам відмовили. Пояснили, що через низьку температуру масло замерзне".
Тернополянин Андрій Дишкант розповідає – декілька років тому був свідком, коли перехожі травмувалися від падіння бурульки:
"Декілька років тому я бачив, як на родину впала брила. Тому ми часом стараємося у ЖЕКи повідомляти, щоб вони щось робили. Бачу, вони щось збивають, але це страшно".
Заступник начальника відділу житлово-комунального господарства Тернополя В’ячеслав Мокляк розповідає, оббивати бурульки мають працівники ЖЕКів та ОСББ. Ті, хто проживає у приватних будинках, повинні робити це самі.
"Впродовж цих двох днів залучено рембригади підприємств. Основні підприємства – Коменерго, приватне підприємство "Східний масив", товариство "Мрія", які мають на обслуговуванні будинки в центральній частині міста. Це шатрові покрівлі, працюють працівники рембригад, залучено 2 автовишки. Здійснюється зняття снігових шапок і бурульок з покрівель будинків. На сьогодні за порушення правил утримання будинків та прибудинкових територій є адміністративна відповідальність. Штрафи, відверто кажучи, смішні. Це від 51 гривні на посадову особу до 85 гривень", – каже Мокляк.
За його словами, про будинки, де висять бурульки, можна повідомляти у ЖЕКи, ОСББ або на гарячу лінію міської ради.
Директор центру екстреної допомоги Михайло Джус каже, цього року травмованих внаслідок падіння бурульок чи снігових брил не було.
Що відомо
- У Тернополі вночі 40 спецмашин розчищали сніг