Тернополянину замінили довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі

Тернополянину замінили довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі

Тернополянину замінили довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі
. Суспільне Тернопіль

На 15 років засудили тернополянина Андрія Горбатюка, якого попередньо засудили до довічного ув’язнення за вбивство тернопільської тату-майстрині Тетяни Підвашецької. Справу розглядали в Апеляційному суді Тернополя. Про це повідомила суддя Галина Коструба.

Засідання відкрила суддя Галина Коструба. Вона зачитала вирок Тернопільського міськрайонного суду, який засудив Андрія Горбатюка до довічного ув’язнення, та оголосила суть апеляції захисників обвинуваченого у вбивстві Тетяни Підвашецької.

Адвокати Андрія Горбатюка просили скасувати рішення міськрайонного суду через недостатньо досліджені докази.

"Тих доказів, які викладені у вироку суду першої інстанції, для того, щоб зробити однозначний і категоричний висновок про те, що дане кримінальне правопорушення вчинив Горбатюк, немає. А ті докази, на які посилається суд першої інстанції є або недопустимими, або неналежними, тобто такими, що фактично нічого по справі не доводять. Показання мого підзахисного у даному судовому засіданні жодним об’єктивним доказом крім припущень суду першої інстанції не спростовані. Тому прошу задовольнити апеляційну скаргу", – каже захисник обвинуваченого Тарас Боднарчук.

Тернополянину замінили довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі
Тернополянину замінили довічне ув'язнення на 15 років позбавлення волі. Суспільне Тернопіль

З обвинуваченим Андрієм Горбатюком, який перебуває у Чортківському слідчому ізоляторі, спілкувалися через відеозв’язок. Він сказав, що Тетяну Підвашецьку не вбивав, бо того дня, коли вона загинула, був у Львові. На запитання судді, чому в суді першої інстанції він частково визнав свою вину, Андрій Горбатюк відповів так:

"Я визнав частково свою провину, бо коли мене затримали, мені наговорили всіляке, що я в будь-якому випадку сяду, всі докази є, а таким чином я собі зменшу строк".

Захисник рідних вбитої Василь Притула та прокурорка Ірина Єднак просили суд відхилити апеляцію.

"Усі подані стороною обвинувачення, які були зібрані на етапі судового розслідування докази і досліджені в суді першої інстанції в повному обсязі між собою узгоджуються і перебувають у логічному взаємозв’язку, в сукупності доводять винуватість Горбатюка в інкримінованому йому злочині. Вважаю, що всі покази, які були надані Горбатюком в суді першої інстанції в кінці судового розгляду, а також в судовому засіданні апеляційної інстанції підлягають критиці, оскільки їх можна аналізувати з точки зору такої, що обвинувачений хоче уникнути кримінальної відповідальності за вчинений злочин. Вважаю, що апеляційна скарга захисників та обвинуваченого задоволенню не підлягає", – розповіла Єднак.

Заслухавши аргументи сторін, члени суддівської колегії пішли у дорадчу кімнату. Після півгодинної перерви суддя Галина Коструба зачитала вирок:

"Колегія суддів ухвалила апеляційну скаргу Горбатюка та його захисників задовольнити частково. Вирок Тернопільського міськрайонного суду від 11 листопада 2020 року про обвинувачення Горбатюка у вчиненні кримінального порушення змінити. Пом’якшити обвинуваченому статтю покарання за п.4, ч.2 ст.115 ККУ до 15 років позбавлення волі".

Бабуся вбитої Іларіона Невожай каже, з рішенням суду не згідні і подаватимуть апеляцію:

"Вбив, 99 ударів в шию, руки поламав, ноги поламав. Як так? 15 років? Довічне позбавлення волі, я буду добиватися всього".

Захисник рідних вбитої Тетяни Підвашецької Василь Притула розповів, що повний текст рішення в апеляційному суді оприлюднять 15 лютого. Тоді ж, за його словами, мають обґрунтувати, чому пом’якшили вирок Андрію Горбатюку.

Нагадаємо, 27-річну тернополянку Тетяну Підвашецьку вбили вночі 16 квітня 2019 року. На тілі загиблої судово-медичний експерт виявив понад 50 колото-ріжучих ран. Вона померла від втрати крові. Андрія Горбатюка затримали 17-го квітня.

Торік Тернопільський міськрайонний суд засудив Андрія Горбатюка до довічного ув’язнення. Таке покарання за вбивство міськрайонний суд виніс вперше за 29 років, розповіла суддя-спікерка Ганна Мостецька. Захисники Горбатюка подали апеляцію.

Що відомо

  • Тернопільський міськрайонний суд засудив Горбатюка до довічного ув’язнення.
На початок