У Центрі науки в Тернополі безкоштовно презентують виставку "Україна в Антарктиці: дослідження і незламність". В експозиції — 27 репродукцій фотографій, які зробили українські дослідники.
Про це Суспільному розповів організатор виставки Роман Задорожний.

За його словами, в Центрі науки виставка діятиме до 23 травня, у приміщенні Пласту — до 26 травня, у Тернопільському національному педагогічному університеті — до 30 травня, на фестивалі "Наукові пікніки" — 31 травня.

На прямому зв’язку з Антарктиди був керівник 30-ї української експедиції Олександр Полудень і біолог Тарас Перетятко.

"Ми зайшли в цикл полярної ночі. Два місяці ще буде зменшуватись висота сонця і потім почне зростати", — сказав Олександр Полудень.

Про репродукції фотографій розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

"Не всі фотографії в точності парні, але ми старались робити парні фотографії, де є старий історичний знімок і більш сучасний, тобто, було і стало. Є світлини, якою ми прийняли станцію від британців. І є, яка вона зараз", — зазначив Євген Дикий.

На виставку прийшла Надія Очич з 12-річним сином Віталієм:
"Ми знаємо Романа Задорожного, і по його сторісах я бачила, що в Чернівцях була ця виставка. Я його запитала, чи буде в Тернополі. Він сказав, що так. Це більше син цікавиться Антарктидою, пінгвінами й іншими тваринами, морським світом".

"Найбільше мені подобається вивчати про китів, також про тюленів", — сказав Віталій Очич.

Відвідав виставку Ярослав Нікітіч:
"Задумуюся, наскільки на станції академіка Вернадського холодно і наскільки проблематично виходити з приміщення. Бачу, вони сидять там у футболках, їм комфортно, але сам розумію, що там зараз досить холодно".

Олександра Конопацька прийшла на виставку разом з сином Романом:
"З дитиною подивилась на тварин, які там живуть. Також мені сподобалась сама станція. Історія про те, як наші полярники вперше там опинилися. Вони досліджують погоду, щоб виявити проблеми з озоновим шаром".

Виставку вже презентували в Києві та Чернівцях.

"На цій виставці ми спільно з Національним антарктичним науковим центром показуємо життя в Антарктиці. Всього є 27 репродукцій фотографій. Зробили їх полярники. На світлинах — їхня повсякденна робота, історія кожного полярника. Річна зимівля на станції — це окрема пригода, в яку хоче потрапити багато людей, але потрапляють виключно ті, хто має можливість і знання в різних галузях, щоб забезпечувати наукову роботу станції", — розповів Ромко Задорожний.