Перейти до основного змісту
Охороняється міжнародними конвенціями: на Тернопільщині зафіксували великого птаха

Охороняється міжнародними конвенціями: на Тернопільщині зафіксували великого птаха

Сова довгохвоста, великий птах
Сова довгохвоста (Strix uralensis) на дереві в "Медоборах". Арсен Капустинський

Науковці Природного заповідника "Медобори" на Тернопільщині зафіксували сову довгохвосту.

Про це повідомляють на сторінці заповідника в соцмережі.

Цей вид охороняється Червоною книгою України, Бернською конвенцією та конвенцією CITESКонвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (англ. The Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, CITES, СІТЕС). Цей міжнародний договір діє з 1973 року. Його ратифікували понад 170 держав..

Розмах крил сови довгохвостої становить 105 – 120 сантиметрів. Коли вона сидить, хвіст виступає далеко за кінці складених крил. На льоту довгохвоста сова справляє враження дуже великого птаха:

"Її політ легкий, безшумний, з плавними помахами крил, дуже маневровий. Крізь густу крону ця сова може пролетіти навдивовижу швидко, різко повертаючи в повітрі, при цьому не зачепивши жодної гілочки. Вдень птахи сидять нерухомо на гілках біля стовбура. Можуть досить близько підпустити до себе людину", — йдеться у повідомленні.

Щоби зберегти цей вид, потрібно охороняти старі ліси та дуплисті дерева, не турбувати в гніздовий період, запобігати браконьєрському відстрілу.

Топ дня
Вибір редакції
На початок