У Тернополі медики "Клініки на колесах" міжнародного благодійного фонду "Дар життя" цього тижня обстежують вихованців обласного навчально-реабілітаційного центру. У двох автобусах клініки працюють сімейні лікарі і стоматологи. П'ять спеціалістів клініки безкоштовно проводять огляд пацієнтів, консультують їх і, за потреби, надають медикаменти.
Про це Суспільному розповів директор благодійного фонду Дмитро Максименко.
У двох автобусах, які розташовані на території обласного навчально-реабілітаційного центру в Тернополі, працює "Клініка на колесах".

В одному із них — два стоматологи. Дев’ятирічного Юстиніана оглянула Лілія Ліщинська. Жінка розповіла хлопцеві, як правильно чистити зуби.
"Діткам, які тут, деяким буває важко чистити. Але ми їх навчаємо спеціально, щоб їм було легше. Пояснюємо, як правильно це робити. Проблем було справді виявлено досить багато, бо деяким важко дочищати. Ми це все бачимо, даємо рекомендації, по можливості лікуємо".

У другому автобусі клініки працюють лікарі загальної практики сімейної медицини. Наталія Михалик — одна із них.
"Ми Аліні оглядаємо вушка отоскопом. Це обстеження, яке входить до переліку наших послуг".

"Є апарат для перевірки гостроти зору. Виявляє, чи є такі порушення, як міопія, гіперметропія, короткозорість, далекозорість і астигматизм, косоокість. Він зчитує будову ока — певні алгоритми і таким чином виявляються порушення. Дуже гарний апарат, який допомагає профілактично. Відправляти її до окуліста, чи просто заспокоюємо, що в неї все добре", — говорить Наталія Михалик.

Сімейний лікар "Клініки на колесах" Володимир Мацелюх розповів, які ще обстеження проводять.

"Медичний огляд пацієнтів від даних росту і ваги, закінчуючи лабораторним обстеженням: загальний аналіз крові, глюкоза крові, група крові, резус-фактор, а також ми робимо аналізи на холестерин".

Вихованців навчально-реабілітаційного центру, які пересуваються на кріслі колісному обстежували в приміщенні закладу. Огляд пройшов 18-річний Костянтин Буковський.
"Здоров’я є, будемо працювати і робити цю країну кращою. Дитячий церебральний параліч. Я вважаю, що в мене своя війна. З цією хворобою я вже борюся 18 років. Це немалий відлік часу. І для мене допомога для людей — це найкраще, що може бути. Я майбутній військовий психолог. Хлопців, які мають ампутацію, які втратили віру й надію, хочеться повернути їх до суспільного життя", — говорить учень навчально-реабілітаційного центру Костянтин Буковський.

Директорка закладу Ірина Король повідомила, що обстеження пройшли всі 130 вихованців обласного навчально-реабілітаційного центру. Жінка розповіла, що "Клініка на колесах" на території закладу працює майже два тижні.

"Наш заклад для дітей з ортопедичними і неврологічними порушеннями, безумовно, цей стан здоров’я викликає в них вторинні порушення. Вони мають різноманітні соматичні захворювання: захворювання органів травлення, захворювання серцево-судинні у зв’язку з частими операціями, стресами і різними такими моментами. Тому кожна дитина, кожен висновок після обстеження наших вихованців мав дуже ґрунтовні пояснення і рекомендації лікарів, щодо подальшого лікування".

Директор міжнародного благодійного фонду "Дар життя" Дмитро Максименко розповів, обстеження в "Клініці на колесах" є безкоштовним. Щороку медики клініки обслуговують понад 5 000 людей. Більшість з них — діти.
"Наша цільова аудиторія — це були незахищені верстви населення. Але після повномасштабного вторгнення було прийнято рішення, що ми надаємо допомогу всім громадянам України. Ми вважаємо, що всі українці, в тій чи іншій мірі, постраждали від цієї жахливої війни".

"Наша організація в Україні працює з 1992 року. Ми є одним із найстаріших фондів в Україні. Нашими засновниками є організація "Думки про віру", яка належить до Євангельсько-Лютеранського Синоду США. Це американська організація. І, фактично, вони фінансуються християнами — простими людьми, американцями, які нам допомагають. Щодо вартості одного виїзду — я не думаю, що то є важливі якісь цифри. Це не є дешевим заходом, оскільки медицина потребує великих вкладень", — говорить Дмитро Максименко.