На Сумщині відновлено 42 квартири та 15 будинків у рамках програми "єВідновлення"

На Сумщині відновлено 42 квартири та 15 будинків у рамках програми "єВідновлення"

На Сумщині відновлено 42 квартири та 15 будинків у рамках програми "єВідновлення". 1921 житель області отримав компенсацію за пошкоджене майно.

Про це повідомили в Сумській ОВА.

Компенсувати громадянам за пошкоджене чи знищене внаслідок агресії РФ майно через послугу "єВідновлення" держава має можливість за двома напрямками:

  • компенсація за пошкоджене майно,
  • відшкодування повністю зруйнованого житла (грошова компенсація чи надання житлових сертифікатів.
За допомогою електронної публічної послуги "єВідновлення" на території області вже відновлені 57 об’єктів (42 квартири та 15 будинків) на суму понад 3 млн грн. 1 921 людина отримала компенсацію за пошкоджене майно за допомогою послуги "єВідновлення" на суму понад 151 млн грн, повідомили в ОВА.

Минулого року держава надала українцям можливість отримання житлового сертифіката як компенсації. Цей сертифікат може бути використаний для інвестування в нерухомість або придбання житла на первинному чи вторинному ринку, за умови відсутності регіональних обмежень. Таким чином на сьогодні в регіоні придбано 30 квартир та 12 будинків коштом житлових сертифікатів на суму майже 48 млн грн.

Що відомо про програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

10 травня 2023 Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

1 серпня у “Дії” стартував новий етап програми "єВідновлення". Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.

28 вересня у Мінцифри повідомляли, що українці, які подавали заяву про знищене майно, зможуть переглянути житловий сертифікат у "Дії". Зокрема у застосунку можна дізнатися про суму компенсації.

5 жовтня парламент ухвалив закон, який врегулював питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла.

27 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав законопроект, який передбачає врегулювання питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла внаслідок російських атак. Українці, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт, зможуть претендувати на виплату за програмою "єВідновлення".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок