Українці, які подавали заяву про знищене майно, зможуть переглянути житловий сертифікат у "Дії". Зокрема у застосунку можна дізнатися про суму компенсації.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
Як працює послуга:
- подаєте заяву в застосунку "Дія" та повідомляєте державу про знищене майно;
- житловий сертифікат генерується в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
- сертифікат підтягується в застосунок "Дія".
У Мінцифри додали, що за кошти сертифіката у листопаді можна буде придбати нове житло, або інвестувати гроші в будівництво.
"З моменту запуску послуги 3 685 українців подали заяву про виплати за зруйноване майно. Найбільше повідомлень надходило з Харківської та Київської областей", — поінформували у відомстві.
1 серпня у “Дії” стартував новий етап програми "єВідновлення". Відтепер українці можуть отримати компенсацію за зруйноване майно.
Що відомо про програму "єВідновлення"
З травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.
Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.
Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".
12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.
10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.
23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.