Новий театральний рік: які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах

Новий театральний рік: які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах

Суми,  які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах
Сумський Національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна, Суми. Фото: Суспільне Суми

Що стало найбільшим викликом для колективу театру минулого року, якими досягненнями пишаються та які вистави готують представити цьогоріч — про це в ефірі Українського Радіо-Суми розповів в. о. генерального директора театру-художнього керівника Сумського Національного театру ім.Щепкіна Сергій Дорофєєв.

Яким 2023 рік був для театру?

Для Сумського Національного театру ім. М. Щепкіна 2023 рік був складним, насиченим і цікавим. Тим не менш, завдяки нашим Збройним Силам України, завдяки захисникам і захисницям, які в тому числі пішли з театру на фронт, ми можемо сьогодні працювати і скаржитись абсолютно не маємо права.

І тому, ми маємо, кожен на своєму місці, якщо це не фронт, а тил, працювати на перемогу. Ми театром робили це і робили не тільки в Сумській області, не тільки на загальноукраїнському рівні, а й виїжджали за кордон.

У нас було дуже багато різних подій. Ми випустили 15 нових прем`єрних вистав, абсолютно різних, ми залучали абсолютно всі сцени, всі простори нашого театру. Крім того, встигли побувати на закордонних фестивалях: двічі були в Румунії, один раз у Польщі.

Крім закордонних поїздок, ми здійснили й ряд поїздок Україною. Найбільший наш гастрольний виїзд у жовтні 2023 року був до Києва. Це були стовідсоткові гастролі, нами оплачені. Це демонстрація того, що театр на прикордонні, у прифронтовій зоні – він є, він живий і він цікавий. Ми виступали на першій театральній сцені країни в Національному театрі ім. І.Франка. Це була вистава "Тригрошова опера" в перший день гастролей, другим було музично-мультимедійне дійство "Карнавал тварин" на сцені Національної філармонії України в межах проєкту "Філармонія нескорених". Це складно, тому що зараз мало хто їздить, тим більше мало хто організовує саме такі гастрольні події. Крім того, ми їздили до Полтави, були у Львові.

Новий театральний рік: які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах
Сумські актори на сцені театру Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, Київ. Фото: Сумський Національний академічний театр ім. М. С. Щепкіна

Також у 2023 році, за підтримки Українського культурного фонду, ми створили і випустили власний безкоштовний мобільний додаток театру, завдяки якому можна дізнаватися останні новини й події, які відбуваються в театрі.

Які плани на 2024 рік, чим дивуватиме глядача Сумський Національний театр ім. Щепкіна?

Цьогоріч легше не буде, ми продовжуємо працювати в тому ж темпі й далі. Єдиним місяцем без прем’єри – був січень, а далі майже кожного місяця у нас заплановані прем’єри.

До кінця сезону ми працюємо над такими виставами: "Людина є людина" за п’єсою Бертольда Брехта у постановці Микити Полякова. Минулого року ми отримали грантові кошти від Гете-Інституту та МЗС Німеччини на постановку двох вистав "Тригрошова опера" та "Людина є людина". Остання ніколи не показувалася в Україні, бо не було перекладу українською, його зробила сумчанка Марія Сушко-Безденежних. Прем’єра вистави планується 24 лютого 2024.
Новий театральний рік: які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах
Читання п'єси "Людина є людина". Фото: Сумський Національний академічний театр ім. М. С. Щепкіна

В березні до 210-річчя Тараса Шевченка ми випускаємо виставу "Сон", над якою працює запрошений режисер зі Львова Ігор Білиць. Коли ми планували роботу над цією виставою, то дуже хотілося показати, що Шевченко не був іконою, яку нам нав’язували у школі, що він був крутим і цікавим.

До дня театру ми запросимо всіх наших глядачів на прем’єру вистави "Конотопська відьма", режисер Максим Булгаков. Бо це наша локальна історія, тим більше, що 2022 року, коли росіяни зайшли на територію Сумщини, саме конотопські жінки переконували їх повертатися назад.

В травні ми випустимо ще одну прем’єру – виставу "Аліса в країні див", над нею працюватиме відома в Україні режисера Оксана Тараненко, зараз вона працює в Одеській Національній опері. І на кінець сезону, червень — початок липня, ми плануємо прем’єру вистави "Тіні забутих предків" у постановці Дмитра Некрасова.

Якої реакції ви очікуєте від глядача?

Завжди кажу, що я мрію, щоб глядач любив, цінував і розумів театр, бо дуже важливо, аби глядач потрапив саме на свою виставу в театрі. Адже буває так, що людина вперше приходить до театру, бачить якусь виставу, а це не її стиль, не її смак, не її інтерес і вона робить висновок по одній виставі та більше не ходить до театру. Це жахлива помилка.

Новий театральний рік: які вистави покажуть глядачу в театрі ім. М.Щепкіна у Сумах
Сергій Дорофєєв. Фото: Суспільне Суми
Якщо вище ніколи не були у театрі, то вам потрібно прийти кілька разів і на абсолютно різні вистави. Ми очікуємо, звичайно, підтримки від нашого глядача, ми очікуємо, що глядач ходитиме, цінуватиме, любитиме нас, але грудень-січень показали, що театр дуже важливий і необхідний глядачу, тому що кожна вистава збирала повні глядацькі зали.

Це було неймовірно приємно, що така кількість людей йде до театру, тобто люди потребували цього і потребуватимуть цього і надалі. Тож ми сподіваємося, що підтримка глядацька не зменшиться, а тільки збільшиться й очікуємо на потужну навалу глядацької аудиторії до нашого театру в цьому році.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок