Депутати у Сумах не розглянули питання щодо передачі Троїцького собору Православній церкві України

Депутати у Сумах не розглянули питання щодо передачі Троїцького собору Православній церкві України

Депутати у Сумах не розглянули питання щодо передачі Троїцького собору Православній церкві України
. Троїцький собор у Сумах. Фото: Суспільне Суми

Сумська обласна рада 26 травня мала розглянути питання щодо передачі Троїцького собору у Сумах Православній церкві України. Проте голова облради Віктор Федорченко закрив пленарне засідання сесії, оскільки депутат Володимир Поцелуєв попросив перерву для консультацій з фракцією.

У проєкті рішення йдеться: "Унести зміни до рішення Сумської обласної ради від 08.06.2007 "Про передачу Троїцькій релігійній громаді культової будівлі – Троїцький собор" замінивши Троїцьку релігійну громаду Сумської Єпархії Української Православної Церкви на Управління Сумської Єпархії Української Православної Церкви".

На сесії був присутній архієпископ ПЦУ Мефодій, який сказав, що громаді затісно у Воскресенському соборі.

"Сьогодні приходять тисяча, 5 тисяч людей на похорон, гинуть наші герої. А Воскресенська церква – це музейна церква, там 20 чоловік поміщається, й душно. Труни розмістили – родичам ніде стати. У 2007 році була допущена помилка, коли запевнили мене, що передають Троїцький собор, який не переданий був в той час нікому, решта усіх були передані Московському патріархатові. Сьогодні цей собор не заповнений. У них (УПЦ московського патріархату - ред.) достатньо храмів і соборів. Тому моє звернення підтримати, щоб один з храмів сьогодні належав Православній церкві України", - сказав він.

У квітні депутати Сумської міської ради проголосували за позбавлення УПЦ права користуватися землями громади.

Що відомо про Троїцький собор

  • Троїцький собор у Сумах — один з найвідоміших і найбільших храмів міста. Його будували протягом 14 років — з 1902 по 1915 року за проєктом архітектора Шольца.
  • У 80-90 роках XX століття храм використовували як концертну залу. Там розміщувався єдиний в області орган.
  • З 2007 року у соборі правлять служби священники Української православної церкви московського патріархату (нині — УПЦ).

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок