На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно

На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно

На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно
. Суспільне Суми

На Сумщині можуть закупити 15 шкільних автобусів за потреби в 52. Про це розповіла директорка департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова. Автобуси отримають школи в тих районах, які хоча б частково профінансували їх придбання.

Василь Лихо водить шкільний автобус вісім років. Кожного ранку робить по дві ходки, щоб привести школярів на уроки на дев’яту ранку. "Ранок починається дуже рано, особливо взимку, о пів на шосту, і в п’ять годин, бо поки заведеш. Далі перерви є і знову, бо така специфіка. Є напруга, відповідальна робота. Дітки є дітки, самі розумієте. Стараємося. Головне не заспати, щоб за будь-якої погоди зміг виїхати, щоб техніка була на ходу", - розповідає водій.

Опорною школа у Великих Бубнах стала у 2018 році. Підвозити дітей до навчального закладу почали із впровадженням програми "Шкільний автобус" у 2003 році. У цій школі навчаються 171 учень і працюють 29 педагогічних працівників, розповідає директор Василь Величко. "Нині із шести сіл навколишніх підвозяться діти до нас у опорний навчальний заклад. Тобто із 170 дітей, які навчаються, 103 - підвозяться транспортом. Для цього виділено у нас два автобуси, які здійснюють підвезення дітей", - говорить директор.

У двоповерховій школі села Ведмеже навчаються три десятки школярів. Через невелику кількість учнів, школу планують закрити, а школярів возити до опорного закладу у Великих Бубнах. Учні ж, які навчалися у Ведмежівській гімназії дев’ять років, старшу школу останні два роки вже відвідують у Великих Бубнах. "Шлях туди складає 17 кілометрів. Це якщо від села Галки рахувати, а від Відмежого до Великобубнівської школи 11 кілометрів", - розповідає директорка Ведмежівської гімназії Людмила Самойленко.

На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно
Суспільне Суми

На Роменщині до шкіл під час навчального процесу возять транспортом понад 700 дітей із 72-ох населених пунктів.

"Так як географічне розташування Роменського району сягає в радіусі 50 кілометрів, то нам доводиться дітей до школи звозити з багатьох населених пунктів. Мережу ми упорядковуємо. Автопарк налічує 24 одиниці, але вони є і застарілі, й часто ламаються. Ми багато коштів витрачаємо на те, щоб їх відремонтувати. Ми запланували придбання автобусів – двох одиниць, ми заклали 4 мільйони, але так як пройшло співфінансування, то ми з радістю вступили у цей процес", - говорить начальниця відділу освіти Роменської райдержадміністрації Олена Шаповалова.

На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно
Суспільне Суми

Минулого, 2019-2020-го навчального року, в області працювали 265 шкільних автобусів. З них, за словами директорки департаменту освіти області Вікторії Гробової, 25 потребують капітального ремонту. З державного бюджету на придбання автобусів є 15 млн гривень. На них можуть закупити 15 автобусів. Усього ж область потребує 52 таких автобуси.

"Перша умова була - співфінансування. От ті громади, де було співфінансування або райони, які виділили своїми сесіями, своїми радами ,кошти, в першу чергу і отримують шкільні автобуси. У Роменському районі є потреба, в Охтирському, Сумському, Середино-Будському. І якраз ті райони, де є потреба, вони увійшли зараз в список субвенції, яка була виділена 27 листопада 2019 року", - сказала Гробова.

На Сумщині куплять менше третини шкільних автобусів, ніж потрібно
Суспільне Суми

Один із 15-ти придбаних автобусів має підвозити школярів до Велико-Бубнівської опорної школи.

Авторка - Юлія Ніколаєва

Читайте також

На початок