Сільську школу на Сумщині закрили через порушення пожежної безпеки

Сільську школу на Сумщині закрили через порушення пожежної безпеки

Сільську школу на Сумщині закрили через порушення пожежної безпеки

Загальноосвітню школу у селі Підставки Липоводолинського району рішенням суду закрили і опломбували через порушення пожежної безпеки. У сільській раді шукають інвесторів, щоб усунути недоліки і зберегти заклад. Вартість робіт оцінюють у 2 мільйони гривень.

Село Підставки входить до складу Синівської сільради. Сільський голова Андрій Воробйов розповідає - таких грошей сільрада не має, тому шукають інвесторів. "Якщо зараз на державному рівні буде прийнятий закон про те, що наповнюваність школи менше 50 дітей – державної субвенції не буде, наш сільський бюджет не витягне. Ці всі проблеми – вони були і в 18, і в 17, і в 19 році", - говорить Воробйов.

Після перевірок, у лютому 2020 року суд постановив закрити заклад. 25 травня вхід опломбували. У ДСНС переконані - у школі існувала загроза для життя і здоров'я людей, які в ній працюють і навчаються.

"Відсутність засобів пожежогасіння, невідповідність шляхів евакуації, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, відсутність технічних засобів, спрямованих на виявлення пожежі, оповіщення людей про пожежу та системи управління евакуюванням", - перераховує порушення начальник сектору управління ДСНС на Сумщині Артем Ніколаєнко.

Працюють у закладі 7 педагогів. У вересні до школи мають піти 32 дитини, з них п'ять першокласників.

Від березня цього року у школи новий засновник – Синівська громада. Раніше нею опікувався і фінансував район.

"На момент видання припису вже приймалися бюджети громад. Громади беруть майно, беруть забов’язання, давайте будемо до кінця чесними: забрали гроші, забрали повноваження – беріть і відповідальність", - переконаний голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван Яременко.

Учнів і вчителів пропонують перевести до сусідньої Синівки, що за 3,5 кілометри, розповіла начальниця районного відділу освіти Любов Дмитрушко.

"Фактична сума коштів, яка виділялась, - майже 2 млн грн. Вартість навчання одного учня – 58 тис 591 грн", - говорить Дмитрушко. Вона вважає, що варто розглядати варіант переведення і колективу, і дітей до більшої школи.

З нею не погоджується Наталія Тарасенко, мама одного з учнів Підставської школи. Вона вважає, що дітям краще залишитися у тому закладі, який ближче до дому.

"По закону, початкова школа повинна залишатись найближче до місця проживання – це є наша Підставська школа. Тому, цей момент не влаштовує. У мене старший син у 6 класі навчається, а молодший мав би йти у перший, але, так як не набралось діток, нам запропонували йти у Синівську школу", - говорить Наталя.

Родина вирішила залишити сина в дитсадку ще на рік, поки ситуація вирішиться. Жінка також переконана, що з підвезенням школярів до школи сусіднього села можуть бути проблеми, і побоюється, що, у разі відсутності транспорту, дітям доведеться добиратись до школи самотужки.

Авторки - Олена Рашевська, Наталка Гордус

Що відомо

  • Будівлю Підставської школи І-ІІ ступенів звели у 1989 році. Вона розрахована на 120 учнів. 2019/2020 навчального року у школі навчалися 31 учень, в тому числі четверо випускників.
  • У Синівській школі І-ІІІ ступенів навчаються близько 100 дітей. Заклад розрахований на втричі більшу кількість учнів.
  • Схожі порушення були у навчальних закладах Сум. За словами Артема Ніколаєнка, у сумських школах №3 та №15 повністю усунули порушення.
  • З початку 2020 року на усунення порушень пожежної безпеки в навчальних закладах з міського бюджету Сум виділили 6 мільйонів гривень. Їх розподілили між сімома закладами - двома садочками та п'ятьма школами.
  • Найбільше коштів - 1,5 мільйони гривень витратили на роботи у школі №15. Цій будівлі 80 років. У ній навчаються більше тисячі учнів.
На початок