Збільшення кількості шлюбів, зниження народжуваності та 90% працюючих підприємств: статистика року війни на Сумщині

Збільшення кількості шлюбів, зниження народжуваності та 90% працюючих підприємств: статистика року війни на Сумщині

Збільшення кількості шлюбів, зниження народжуваності та 90% працюючих підприємств: статистика року війни на Сумщині
. Суспільне Суми

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення, у тому числі зайшовши на територію Сумської області. Частина Сумщини знаходилася під окупацією близько місяця, прикордонні громади області впродовж року щодня обстрілюють з різного озброєння, в області пошкоджена частина інфраструктури. Ми підготували статистику, аби прослідкувати, як повномасштабне вторгнення вплинуло на основні сфери життя та які цифри змінилися, у порівнянні з попереднім роком.

Скільки дітей народилося на Сумщині у 2022 році

За інформацією відділу медичної статистики обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань, за 2022 рік на Сумщині народилося 4307 дітей. Це майже на 25 % менше, ніж у 2021 році.

Як змінилася робота пологового у Сумах під час війни.

Скільки пар одружилося та розлучилося за рік війни

За даними начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини Свистун, за період з початку повномасштабного вторгнення по лютий 2023 року, на території Сумської області фахівці органів державної реєстрації актів цивільного стану засвідчили стосунки понад 5800 пар. За аналогічний період 2021 року в області було зареєстровано 4800 одружень.

Також, за зазначений період з бажанням офіційно розлучитися до фахівців юстиції в області звернулося 465 пар. За аналогічний період, що передував року повномасштабного вторгнення – 768 пар подали на розлучення, зазначили у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

Зустрілися у будинку для безпритульних, закохалися та розпочали спільне життя. Такою є історія подружжя із Сум — 39-річного Сергія та 20-річної Марії.

Скільки підприємств області працює під час війни

За інформацією Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОВА, майже 90% підприємств Сумщини працює із загальною завантаженістю від 30 до 70%. Станом на кінець грудня 2022 року, 56% основних підприємств області повністю відновили роботу, 33% — частково, та 11% підприємств не працює.

Підприємствами промисловості в січні-вересні 2022 року реалізовано продукції на суму 35,5 млрд гривень (на 15,5% менше від такого ж періоду попереднього року), зазначили в ОВА.

За підсумками січня-жовтня 2022 року, зовнішньоторговельний оборот товарів в області склав 1072,6 млн доларів США (на 29,1% менше за відповідний період попереднього року).

Надходження до обласного бюджету Сумщини збільшилися під час війни з податків на доходи громадян.

Скільки гектарів землі засіяли та яку кількість врожаю зібрали у 2022 році

Як зазначили у Сумській ОВА, станом на кінець грудня 2022 року, посівні площі сільськогосподарських культур урожаю — на рівні 1130 тис. га, що становить 93,5% від минулого року. Проте, збільшилась площа круп’яних культур: під гречкою вони становлять – 10,2 тис. га (у 1,5 раза більше від 2021 року), у 2,7 раза більше засіяно проса – 2,7 тис. га. Також на площі 102,6 тис.га (71%) засіяли озиму пшеницю, жита – на 2,0 тис. га (61%), ячменю – на 1,27 тис. га (71%).

Сільськогосподарськими підприємствами обмолочено 352,9 тис. гектарів (65%) площ, з яких зібрано 2102,4 тис. тонн зерна, при середній урожайності 59,6 ц/га (це на 0,8 ц/га більше від тогорічного показника). Згідно з попередніми розрахунками, прогнозований валовий збір зерна урожаю 2022 року очікується в межах 3,5 мільйони тонн.

Перезимівля озимих на Сумщині: яка життєздатність посівів пшениці, жита та ячменю.

Скільки навчальних закладів працює під час війни та яка кількість дітей навчається

За інформацією департаменту освіти і науки області, станом на грудень 2022 року, у 227 закладах дошкільної освіти виховується понад 22 тисячі дітей (83,2% від усієї кількості), у 348 закладах загальної середньої освіти навчається майже 94 тисячі учнів. Також із 26 закладів профтехосвіти, працює 24 заклади, де здобувають знання понад 9 тисяч учнів. В області працює 4 заклади вищої освіти, де навчається понад 20 тисяч студентів.

З 40 шкіл на території Сумської ТГ, за словами начальниці міського управління освіти і науки Нелі Вербицької, навчаються офлайн 10 шкіл, 18 – організовують змішану форму навчання, решта 12 займатимуться тільки онлайн.

У Сумах облаштовують захисні споруди для школярів та дошкільнят.

Скільки безробітних отримало роботу

За даними Сумської ОВА, протягом 2022 року послуги обласної служби зайнятості отримали 36,6 тис. безробітних громадян, що на 16,1% менше від 2021 року. Всього забезпечено роботою за сприяння центрів зайнятості понад 11 тисяч людей.

Читайте також

  • Перші дні вторгнення російських військ на Сумщину – як це відбувалося.
  • "Війну не можна передати нашим дітям". Цитати жителів Сумщини, які надихають.
  • "В'язати із заплющеними очима та бігати в підвали": читачі Суспільне Суми розповіли про новий досвід життя на війні.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок