Перейти до основного змісту
Врожай озимих на Сумщині очікується на рівні 2019 року

Врожай озимих на Сумщині очікується на рівні 2019 року

Врожай озимих на Сумщині очікується на рівні 2019 року
.

Менше одного відсотка посівів пшениці та 10% посівів ріпаку загинули навесні 2020 року на Сумщині. Фермери причиною називають погодні умови – посуху, науковці - помилки у агротехніці. Вцілому цьогорічний урожай озимих на Сумщині аграрії очікують на рівні минулого, 2019-го, року.

Фермер із Буринського району Олег Науменко показує поле ріпаку, який вистояв попри несприятливі погодні умови. Усього на обробітку чоловік має 700 гектарів полів. На площі у 30 гектарів озимий ріпак загинув, розповідає Олег. Збитки підприємства склали 160 тисяч гривень.

"Цю інформацію ми подали в департамент агропромислового комплексу. Щодо компенсації, поки інформації немає, а ці 30 га пересіяли ярою пшеницею і плануємо отримати добрий врожай", - говорить фермер.

У такій ситуації, говорить директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак, не тільки поля Науменка. За їхньою інформацією, на Сумщині загинули 440 гектарів пшениці та 1 350 гектарів ріпаку. Двоє фермерів попросили компенсувати втрати. Розглядається розмір відшкодування - 5 тисяч гривень на один гектар, говорить Олександр Маслак.

"Планується отримати загальний врожай пшениці приблизно 700 тис.тон. Потреба нашої області у продовольчому зерні -134 тони. Тобто, ми за рахунок очікуваного валового виробництва покриваємо і потреби області на рік, і матимемо товарний фонд для реалізації на внутрішньому і зовнішньому ринку", - розповів директор департаменту.

Загибель озимих в агрогосподарствах пов’язана не з посухою, вважає директор Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України Віктор Кабанець.

"Через незовсім коректний підбір сортового асортименту, можливо, якісь агротехнічні заходи неправильно були сплановані", - вважає він.

І показує, як зійшли озимі на експериментальному полігоні.

Врожай озимих на Сумщині очікується на рівні 2019 року
Озимі культури. Експериментальний полігон Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України. Травень 2020 року.

Віктор Кабанець розповідає, що для того, щоб отримати бажаний врожай, треба, щоб в колоску сформувалася якомога більша кількість зернівок.

"Якщо середня кількість зернівок у колоску формується у межах 2,5 штук, то в цьому році аграріям треба зробити так, щоб формувалось три, а може й більше зернівок у колоску. Це можливе через застосування збереження здоров’я рослин", - говорить науковець.

До кінця травня на Сумщині збережеться нестійка погода з дощами та грозами, каже завідувач сектору Сумського гідрометцентру Юрій Літвінов. За його словами, температура повітря вночі становитиме від 5 до 10 градусів тепла, вдень - від 15 до 20.

"Це холодніше, ніж звичайна кліматична норма", - переконаний синоптик.

Авторка - Діана Крахматова

Що відомо

  • Посіви озимих на 2020 рік на Сумщині уцілому становлять 175 тисяч гектарів. Загинуло - до 1,5%. Це у межах минулорічних показників.

Топ дня

Вибір редакції

На початок