Аграрії Сумщини прогнозують погіршення урожаю деяких культур

Аграрії Сумщини прогнозують погіршення урожаю деяких культур

Аграрії Сумщини прогнозують погіршення урожаю деяких культур
.

На Сумщині 2020 року можлива нестача гречки. Це пов’язане з меншими, порівняно з минулорічними, обсягами посіву та з несприятливими погодними умовами. Заморозки на ґрунті та сильні вітри у березні-квітні також негативно вплинули на стан озимих культур.

Несприятливі погодні умови порушили процес вегетації озимих. Особливо пошкоджені іноземні сорти, оскільки їх морозостійкість нижча, ніж у вітчизняних. Такі дані мають у сумському інституті сільського господарства.

"Мабуть, справдиться цифра недобору врожаю на рівні 20%, тобто п’ята частина від минулорічного рівня. І генетичний потенціал навряд якісь сорти проявлять в умовах цього року ", - говорить заступник директора Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України Микола Собко.

Микола Собко каже: навіть якщо відсьогодні підуть дощі, озимим культурам це не допоможе, оскільки в рослинах вже закладені показники урожайності. Доглядати сільгоспкультури заважають сильні вітри. За великої швидкості вітру не можна проводити оприскування сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів.

Читайте також: Поліція розслідує причини загибелі бджіл у шести районах Сумщини

Як розповів директор Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України Віктор Кабанець, на Сумщині найбільше вирощують кукурудзи. Цього року збільшиться посів соняшнику, а ось ячменю і гречки буде менше.

Минулоріч на Сумщині посіяли 12 тисяч гектарів гречки, у 2020-го її обсяги планували зменшити, розповіла начальниця відділу департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Марина Клименко.

"В області гречку було заплановано посіяти аграріями в межах 8 тисяч гектарів, але погодні умови стримували початок проведення сівби гречки. За інформацією, наявною в департаменті, господарства приступили до посіву гречки", - сказала Марина Клименко.

На сьогодні в області посіяли ярих зернових та зернобобових на площі понад 9% до запланованого.

За прогнозом Сумського гідрометцентру, в області очікується потепління, а вітер зменшиться.

"На найближчі 10 днів ми спостерігатимемо по температурі підвищення до +20 ..+22 градусів вдень, і до +8..+10 градусів вночі", - сказав синоптик Сумського гідрометцентру Сергій Іванченко.

Авторка - Олена Рашевська

Що відомо:

  • Врожайність на Миколаївщині залежатиме від стану вологи в ґрунті, перекоанні аграрії
  • "Сівба складна, бо нема дощів”, - волинський фермер Іван Мисевич
На початок