Відсторонення від роботи вчительки з Сумщини через відсутність щеплення – законне – суд

Відсторонення від роботи вчительки з Сумщини через відсутність щеплення – законне – суд

Уточнено
Відсторонення від роботи вчительки з Сумщини через відсутність щеплення – законне – суд
. Суспільне Суми

Сумський апеляційний суд підтвердив законність відсторонення від роботи вчительки Роменської школи, яка не зробила щеплення від СОVID-19 у листопаді 2021 року. Про це рішення повідомили на сайті суду 6 липня.

Мова йде про події кінця 2021 року. У листопаді вчительку відсторонили від роботи через відсутність щеплення. Вважаючи таке рішення незаконним, жінка подала позов до Роменського міськрайонного суду. Суд першої інстанції позовні вимоги частково задовольнив, а саме: скасував наказ в частині відсторонення її від роботи.

Суд вважав, що сторона-відповідач мала застосувати альтернативні заходи, направлені на обмеження контакту невакцинованої вчительки з учнями. Зокрема, проводити уроки в дистанційному режимі.

З цими висновками навчальний заклад не погодився та оскаржив їх у Сумському апеляційному суді. Колегія суддів апеляційного суду задовольнила вимоги апелянта.

Суд зазначив, що життя, здоров`я і безпека людини, визнаються найвищою соціальною цінністю в Україні, а не право на працю. Інтереси однієї особи не можуть домінувати над інтересами держави в питанні забезпечення безпеки життя і здоров`я його громадян.

Суд не вбачає порушення права позивачки на працю, оскільки за нею зберігається робоче місце, трудовий договір не припинений.

7 липня у Сумському апеляційному суді повідомили, що ця справа не стосується позову вчительки Роменської школи №2, про яку Суспільне розповідало у листопаді минулого року.

Читайте також

  • Вчителька Ганна Поліщук подала до суду 11 листопада, бо її відсторонили від роботи через відсутність вакцинації від COVID-19. Відомо, що 5 листопада школа видала наказ про відсторонення її від роботи без збереження зарплати з 8 листопада. Повідомили жінку про ймовірність такого наказу 3 листопада.
  • Суд скасував наказ про відсторонення невакцинованої вчительки на Сумщині
  • У школах Сумської громади з 8 листопада відсторонили від роботи 20 нещеплених працівників освіти.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок