Вчителька на Сумщині не змогла працювати без щеплення від COVID-19 й подала позов до суду

Вчителька на Сумщині не змогла працювати без щеплення від COVID-19 й подала позов до суду

Доповнено

У Ромнах вчителька однієї зі шкіл подала до суду, бо її відсторонили від роботи через відсутність вакцинації від COVID-19. Таку інформацію повідомили на сайті Роменського міськрайонного суду Сумської області.

У позовній заяві жінка просить визнати незаконним й скасувати наказ про її відсторонення, а також поновити її на роботі. Крім того, жінка хоче, щоб роботодавець відшкодував їй гроші, які вона втратить за час, протягом якого не працюватиме.

На сайті суду пояснили, що сторона, яка вказана відповідачем, 5 листопада видала наказ про відсторонення вчительки від роботи без збереження зарплати з 8 листопада. Повідомили жінку про ймовірність такого наказу 3 листопада. Як вважає вчителька, це порушує її право на працю.

У Роменській школі №2, де працює вчителька, наразі п'ятеро невакцинованих працівників, двоє з яких - вчителі, розповіла Суспільному директорка школи Олена Юракова. "Ситуація доволі таки складна, тому що, з одного боку – це дуже погано для школи, бо діти сидять вдома. Якби була 100% вакцинація, то наші б діти ходили до школи. І це звичайно, порушення ще й прав дітей, мабуть, тому що є можливість навчатися, але на жаль, ми не можемо цього зробити. З іншого боку – це не дуже ситуація, нас поставили у такі рамки, бо наприклад, у мене ці двоє вчителів, це мовники – англійська і німецька. Вчителя німецької мови взагалі неможливо знайти, тобто, навіть на заміну я зараз не можу поставити вчителя, тому що його просто немає", - розповіла вона.

В ефірі "Українського радіо" у програмі "Між нами" адвокат Дмитро Гладкий розповідав, що в Україні щодо вакцинації, не тільки від коронавірусу, існує баланс прав. Для того, аби використовувати деякі права, потрібно задовольнити обов'язок з приводу вакцинації.

"Це не нововведення, оскільки й інші інфекційні захворювання, які давно відомі, також передбачають, що лише вакцинована особа, яка пройшла профогляд та має медичні довідки, може перейти до своїх трудових обов’язків", – говорить адвокат.

Що відомо

  • У школах Сумської громади з 8 листопада відсторонили від роботи 20 нещеплених працівників освіти.
  • З 8 листопада, за наказом Міністерства охорони здоров'я, державних службовців та викладачів відсторонятимуть від роботи у разі відсутності щеплення проти коронавірусу. Відповідно до рішення відомства, обов'язковій вакцинації підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади; місцевих державних адміністрацій; закладів освіти, наукових установ.
  • Українцям, усуненим від роботи через відсутність щеплення, не платитимуть лікарняні.
  • Міністерство охорони здоров'я розширило список професій, які підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я вже зареєстрований у Мін'юсті. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу у вівторок, 9 листопада.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок