У Лебедині на Сумщині відсторонений секретар і усунений мер ділять крісло очільника міста

У Лебедині на Сумщині відсторонений секретар і усунений мер ділять крісло очільника міста

У Лебедині на Сумщині відсторонений секретар і усунений мер ділять крісло очільника міста
. Суспільне Суми

На Сумщині, у Конотопі, внесли нові дані до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, тепер підписує документи Лебединської міської ради Дмитро Коваленко, секретар. Водночас обраний під час останніх місцевих виборів Олександр Бакликов, повноваження якого депутати достроково припинили 29 вересня, вважає такі дії реєстратора неправомірними, і називає себе чинним міським головою.

У Лебедині на Сумщині відсторонений секретар і усунений мер ділять крісло очільника міста
Скрин з сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб на момент 19 жовтня 2021 року. Ілюстрація: з сайту Єдиний державний реєстр юридичних осіб

"Сьогодні мої адвокати подають позов про оскарження дій реєстратора, тому що на тих документах (ми ж неодноразово подавали документи до реєстраційних служб і знаємо, що має стояти підпис дієздатної особи й печатка, а печатки у мене знаходиться), що там стоїть у документах, я не знаю. Зараз адвокати будуть займатись, щоб дізнатись: на яких підставах усе це відбувалось", – прокоментував Олександр Бакликов місцевому виданню Lebedyn.ONe.

Зі слів Бакликова, Дмитра Коваленка він своїм розпорядженням відсторонив від посадових обов'язків 23 вересня цього року, тому права підпису на документах, вважає Бакликов, Коваленко не має. Сам Коваленко говорить, що має право це робити.

"У реєстрі чітко прописано, що я маю право представляти інтереси громади, як керівник. І підписувати також", – каже Дмитро Коваленко.

29 вересня депутати проголосували за дострокове припинення повноважень голови Лебедина, що на Сумщині, Олександра Бакликова. Рішення підтримали 32 депутати, які були присутні на сесії, з 34 (за списком). Це рішення Олександр Бакликов також нині оскаржує у суді.

"Дії реєстратора оскаржую". На Сумщині після змін у реєстрі Лебединською міськрадою керує секретар
Фото голосування зі сторінки у Фейсбук Дмитра Коваленка. Фото: ФБ Дмитро Коваленко

"Я на сьогодні працюю в Лебединській міській раді. Є чітко прописана процедура звільнення будь-якої посадової особи. Є перелік документів, які мають надаватись, але я досі ніде, окрім як в інтернеті не бачив рішення так званої “міської ради" про звільнення. Сьогодні є адвокатський запит про те, щоб Лебединська міська рада надала копії цих документів: копії бюлетенів, копії протоколів, копії так званого рішення міської ради, копії протоколу так званої міської ради, і це має зробити саме секретар ради, бо саме він, а не міський голова, відповідає за документацію в раді", – зазначив Бакликов.

За словами Дмитра Коваленка рішення міської ради зареєстрували законним шляхом, а отже воно є чинним.

"Рішення, яке прийняла міська рада Лебедина, зареєстроване, попри ті дії, які чинить Лебединський міський голова. А саме він вніс неповний пакет документів до вчинення дій у реєстраційну службу Держреєстратора. І йому дали 15 днів на виправлення цієї помилки. У цей термін помилку не виправили, й ми зареєстрували рішення ради", – говорить Дмитро Коваленко.

Голова Лебединської ТВК Тетяна Ольховик пояснила, що у законі немає процедури, коли без виборів хтось починає обіймати посаду міського голови. Й надалі розвиток подій залежатиме від того, що вирішить суд.

"Якщо суд скасує рішення депутатів про дострокове припинення повноважень голови Лебедина Олександром Бакликовим, тоді він залишиться на посаді. Якщо суд залишить рішення депутатів у силі, то, звичайно, будуть перевибори. Буде постанова Центральної виборчої комісії про вибори Лебединського міського голови", – зазначила Тетяна Ольховик.

Що відомо

  • Депутати проголосували за дострокове припинення повноважень голови Лебедина, що на Сумщині, Олександра Бакликова. 29 вересня рішення підтримали всі 32 депутати, які були присутні на сесії. Усього за списком їх — 34. Спочатку голосували таємно, а потім поіменно відкритим голосуванням.
  • 27 липня суд скасував реєстрацію Віктора Ладухи мером Бурині та зобов'язав призначити повторні вибори. Також він зобов'язав місцеву територіальну виборчу комісію розглянути питання про призначення повторних виборів. Рішення суду не підлягає оскарженню. До суду позивався Іван Рябоконь, колишній голова Слобідської сільради. Він просив скасувати постанову Буринської міської територіальної комісії щодо реєстрації міським головою Віктора Ладухи через те, що він невчасно написав заяву про реєстрацію на посаду. В кінці вересня там мали відбутись вибори, але їх не змогли провести, бо на одну з дільниць не доставили бюлетені.
На початок