Вибори в Бурині на Сумщині: на дільниці не привезли бюлетені

Вибори в Бурині на Сумщині: на дільниці не привезли бюлетені

Доповнено
Вибори в Бурині на Сумщині: на дільниці не привезли бюлетені
Суспільне Суми

У Бурині, що на Сумщині, 26 вересня мали відбутися вибори міського голови. На дільниці не привезли бюлетені. Про це повідомили у виборчій дільниці №60, яка розміщена у школі № 3.

Дільниця відкрилася вчасно, але вибори не відбуваються. Люди приходять на дільницю, і йдуть не проголосувавши. На цій дільниці — 2280 виборців.

"Дільниця повинна була відкритись о 8.00, однак ТВК нам не дало бюлетенів. Учора вони казали, що передзвонять, скажуть, коли бюлетені отримувати в канцелярію. Дзвінка так і не було. Ми цілу ніч добивалися пояснень від них, ніхто толком нічого не сказав нам. Сказали: відкривайте дільниці — і пояснюйте людям", — говорить голова дільниці Олена Булана.

Вибори в Бурині на Сумщині: на дільниці не привезли бюлетені

На іншій дільниці, №61, теж відсутні бюлетені. На цій дільниці мали проголосувати 2023 виборці.

"У нас немає виборчих бюлетенів. Нам не представила територіальна виборча комісія, і тому відібрали у вас право голосу", — каже голова дільниці Катерина Ігнатенко.

"Тепер одне питання, — хто буде керувати далі Буринню? ", — говорить виборець Юрій Мовчан.

За словами Ігнатенко, їй повідомили у ТВК, що бюлетені не видали через відсутність підпису голови комісії.

"До пізньої ночі, навіть до ранку були ми під територіальною виборчою дільницею. У мене вже язик заплітається від пояснень людям, чому не відбуваються. Під територіальною виборчою дільницею і просили, щоб зробив голова ТВК підпис на постанові, яку потребує типографія у місті Шостка. За його підпису не видали нам бюлетені, і тому вибори не відбуваються", — зазначила вона.

"Люди працювали-працювали останні три дні. Готували кабінки, урни. Вчора увечері у нас було засідання. Сьогодні ми з’явилися на 7:30", — зазначає членкиня ДВК Антоніна Блохіна.

За словами секретаря ТВК Наталії Власенко, нікого в ТВК немає, бо вони працювали до 6 ранку. За законом, перевибори міського голови мають відбуватись за рахунок місцевого бюджету, а депутати не виділили на це кошти, сказала вона. Тому ТВК не має права приймати бюлетені, які нібито надруковані.

Виконуючий обов'язки Буринського міського голови Євгеній Рябоконь сказав Суспільному, що під час сесії депутати, дійсно, не дійшли згоди щодо виділення коштів на проведення виборів. За його словами, планували виділити 884 тисячі гривень, але депутати не проголосували за це.

Вибори в Бурині на Сумщині: на дільниці не привезли бюлетені

На своїх засіданнях дільничні комісії склали акти про відсутність бюлетенів та відповідно неможливість проведення виборів, і передали їх до ТВК. Тепер до обрання Буринського міського голови Євген Рябоконь буде виконувати його обов'язки.

У Бурині — 28 виборчих дільниць, понад 19300 виборців.

На засідання сесії, де мали голосувати гроші на проведення виборів не прийшли усі депутати від "Батьківщини". Чому так, розповіла депутатка фракції Інна Райденко.

"По-перше, нас ніхто туди не запрошував. По-друге, ми не визнаємо ту владу, яка захопила неправомірним шляхом приміщення Буринської міської ради. У них вистачало голосів, їхніх — 15, так як вони об’єдналися. 25 числа вимагали від ТВК і від Євгенія Рябоконя, щоб він скликав негайно сесію, там потрібно було до 22:00 це все прийняти — і проголосували б, кошти були. Вони не схотіли", — каже вона.

Документ про реєстрацію міським головою Віктора Ладухи скасували 27 липня 2021 року у Другому апеляційному суді. Територіальна виборча комісія призначила нові вибори мера, а за два тижні, 13 серпня, Верховний суд України зупинив дію та виконання постанови попереднього суду.

"Як можна зупинити дію і виконання того, що вже виконано до 13.08? За термінами тут ось так вийшло. І тепер звертаємося до ЦВК за роз’ясненням, що нам робити далі. Мають бути вибори наступні. Почекаємо роз’яснення від ЦВК і від цього будемо далі приймати рішення", — зазначила секретарка ТВК Наталія Власенко.

На виборах у Буринській громаді працювало 290 людей. Як тепер платитимуть їм за роботу, говорить Наталія Власенко, чекатимуть відповіді від ЦВК.

На повторні вибори зареєструвалися 4 самовисуванці, потім один з них зняв свою кандидатуру. У бюлетенях мають бути зазначені імена трьох кандидатів — Віктора Ладухи, Олександра Непочатова та Івана Рябоконя.

Що відомо

  • 27 липня суд скасував реєстрацію Віктора Ладухи мером Бурині та зобов'язав призначити повторні вибори.
  • Буринську територіальну виборчу комісію 29 липня не впустили до кабінету у міській раді.
  • 1 листопада 2020 року Буринська територіальна виборча комісія оголосила переможцем виборів на посаду очільника ОТГ діючого голову Віктора Ладуху.
  • Відомості про результати оприлюднили в місцевій газеті 6 листопада. Протягом 20-ти днів переможець мав подати заяву про реєстрацію його на посаду міського голови до ТВК.
  • Віктор Ладуха подав заяву про реєстрацію його міським головою 4 грудня 2020 року, на 29-тий день. Це відбулось в ході засідання міської ТВК.
  • 10 листопада 2020 року ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Буринської ТВК.
На початок