Газ у сумських гуртожитках поки не відключатимуть

Газ у сумських гуртожитках поки не відключатимуть

Газ у сумських гуртожитках поки не відключатимуть
. Суспільне Карпати

Чекатимуть на роз’яснення від Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Так вирішили на нараді в облдержадміністрації. На неї прийшли мешканці гуртожитків, представники регулятора, Антимонопольного комітету та газовики.

Йдеться про адреси: проспект Курський, 125 та 133 у Сумах. За словами Костянтина Безносохіна, позиція Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг - люди не можуть укласти індивідуальні договори із "Сумигазом", бо не є побутовими споживачами.

"У даній ситуації, яка існує фактично, це повинно бути постачання через обслуговуючу організацію", - вважає Костянтин Безносохін.

Директор комунального підприємства "Сумижилкомсервіс" Богдан Здєльнік,управитель одного з гуртожитків каже: постачання газу не входить до послуги з управління: "Намірів у підприємства продовжувати цей договір немає. Тому що підприємством діючий тариф не передбачав поставку газу. У мене підстав включити газ в тариф немає, ось в чому питання".

Голова територіального відділення Антимонопольного комітету України Євген Касьян так коментує ситуацію:"Тут йшла мова стосовно того, що існують інші гуртожитки, і по іншим гуртожиткам існують індивідуальні договори по газопостачанню і розподілу. Будь ласка, надайте нам зазначений перелік, і ми звернемся, в свою чергу із перехресною перевіркою до АТ "Сумигаз" і ТОВ "Сумигаз збут".

За словами директора "Сумигазу" Дениса Черненка, договорів на постачання газу до цих гуртожитків немає з 1 січня 2019 року, коли у Сумах почали працювати управителі будинками.

"Мети відключити споживачів від газу немає. Є ціль – узаконити відносини. Наша думка, законна дія – договір з юридичною особою. Є укладені договори з управителями, а там де індивідуальні, це договори, які були укладені давно, ще за старого законодавства", - говорить Денис Черненко.

За інформацією департаменту інфраструктури, у Сумах усього 83 гуртожитки. З них 23 належать громадським об’єднанням, 60 – мають управителів.

Відвідуємо один з гуртожитків на вул. Шишкарівська, 11. У ньому проживає близько 90 сімей. На другому поверсі одного з під’їздів - 16 кімнат. Загальною кухнею користуються усі, рахунки за газ кожна кімната сплачує окремо.

"Сплачуємо за тими ж договорами, - розповідає мешканка гуртожитку Катерина Сергієнко, - договори не переукладав ніхто. Виходить на одну людину 31 грн копійками. Якщо у кімнаті живе більше людей, помножується. Ну, ми користуємся і все".

Один із останніх договорів, який знайшла мешканка, укладений з "Сумигазом" у 2006 році.

Як відомо:

  • Через відсутність у двох гуртожитках договорів із "Сумигазом", за спожитий газ вони заборгували 270 тис. грн. Раніше мешканців попереджали про відключення газопостачання.
На початок