Аграрії із Сумщини взяли участь в акції проти відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Вони зібралися біля будівлі Офісу президента.
Про це розповів член громадської організації "Всеукраїнський штаб захисту рідної землі" Володимир Стрикиця:
"Наші вимоги, як фермерів, не враховані зовсім, тому що цей законопроект, 100 тис. га, це однозначно, нищить фермера. Це право викупу першочергове, що закладене, - це ніби, як їздити на автомобілі, але не мати можливості купити цей автомобіль. Це як приклад. І ця кредитна схема, яка пропонується Кабміном і самим Президентом, "5-7-9%" теж не під фермерів".
Загалом цього дня близько 300 аграріїв і селян вимагали зустрічі з главою держави під Офісом президента, а під Радою — скасування законопроєкту.
Як відомо:
- 6 лютого у Верховній Раді нардепи мали розглядати законопроєкт про вільний обіг сільгосземель.
- Президент Володимир Зеленський зранку приїхав до ВР переконувати свою фракцію проголосувати за законопроєкт про ринок землі.
- Під час вечірнього пленарного засідання Верховної Ради 6 січня нардепи розглянули лише 184 поправки до закону про ринок землі. Загалом їх 4 018.
- 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон про ринок землі, яким передбачено зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та дозвіл іноземцям її купувати.
- Прийняття цього рішення супроводжувалося протестами з перекриттям доріг в областях, кількаденними акціями під ВР і сварками у сесійній залі.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що питання зняття мораторію на продаж землі має бути винесено на всеукраїнський референдум.