Розійшлися під крики "браво". Рада розглянула менше 200 поправок до закону про землю

Розійшлися під крики "браво". Рада розглянула менше 200 поправок до закону про землю

Розійшлися під крики "браво". Рада розглянула менше 200 поправок до закону про землю
.

Під час вечірнього пленарного засідання Верховної Ради 6 січня нардепи розглянули лише 184 поправки до закону про ринок землі. Загалом їх 4 018.

З усіх розглянутих поправок депутати схвалили лише одну — 48-му.

Раніше парламентарі планували влаштувати "земельну ніч", щоб встигнути розглянути всі 4 тисячі поправок, проте після сварки і штовханини у Раді погодились продовжити вечірнє засідання до 19:30.

Коли час майже збіг, віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук уточнив у колег, до якого часу вони домовлялись працювати — до 19:30 чи до 7:30.

"З юридичної точки зору, це дві різних дати. До 19:30? Але все одно я використовую своє право головуючого і продовжую на 15 хвилин цю чудову дискусію, яка існує у цьому залі. Тому ми завершимо о 19:45", — сказав він під несхвальні вигуки у Раді.

Депутати почали сперечатися.

Стефанчук зачитав їм статтю 28 регламенту ВР щодо прав головуючого на пленарному засіданні, яка дозволяє йому продовжити час роботи. У залі кричали: "Так ніхто не домовлявся!"

Врешті-решт Стефанчук здався і закрив вечірнє засідання. Йому у відповідь аплодували і кричали "браво!".

Що відомо:

  • Верховна Рада двічі виходила на перерву на ранковому засіданні, оскільки ніяк не могла розпочати розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі.
  • Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко зайняла місце спікера парламенту, депутати її фракції та фракції ОПЗЖ намагалися заблокувати президію.
  • У Верховній Раді сталася перша в цьому скликанні штовханина під час намагання керівництва парламенту поставити на розгляд законопроєкт про ринок землі.
  • Президент Володимир Зеленський зранку приїхав до ВР переконувати свою фракцію проголосувати за законопроєкт про ринок землі.
  • У цей час близько 300 аграріїв і селян вимагали зустрічі з главою держави під Офісом президента, а під Радою — скасування законопроєкту.
На початок