Перейти до основного змісту
Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
"Хотіла стрибати так само високо". Оліслагерс вперше за шість стартів перемогла Магучіх

"Хотіла стрибати так само високо". Оліслагерс вперше за шість стартів перемогла Магучіх

Ярослава Магучіх та Нікола Оліслагерс після фіналу жіночих стрибків у висоту на ЧС
Ярослава Магучіх та Нікола Оліслагерс після фіналу жіночих стрибків у висоту на ЧС. REUTERS/Dylan Martinez

Чемпіонка світу у приміщенні Нікола Оліслагерс поділилася емоціями від перемоги у фіналі жіночих стрибків у висоту, що відбувся у китайському Нанкіні. Про це австралійська легкоатлетка розповіла у флешкоментарі для World Athletics.

Оліслагерс захистила звання чемпіонки світу у приміщенні, другий рік поспіль закінчивши змагання з "золотом". Іншу австралійку Елеанор Паттерсон вона випередила завдяки меншій кількості спроб, тоді як українку Ярославу Магучіх — на висоті 1.97 м.

28-річна австралійка вдруге за 12 місяців випередила Магучіх на міжнародних стартах. І обидва рази зробила це на чемпіонаті світу в приміщенні: на тогорічній світовій першості українка виборола "срібло". У проміжок між цими стартами Оліслагерс та Магучіх шість разів зустрічалися на міжнародних стартах — в усіх перемагала саме українка, зокрема робила це на Олімпіаді-2024 у Парижі.

Після фіналу Оліслагерс окрему увагу приділила саме боротьбі з Магучіх, відзначивши те, як українка "надихнула" її на такий результат. Зокрема, як стверджує австралійка, на неї вплинув тогорічний світовий рекорд, який встановила Ярослава у Парижі перед "золотом" Олімпіади.

"Це вперше я змагалася як чинна чемпіонка і намагалася захистити це звання деінде за межами Австралії. Знала: якщо моє бажання полягає у тому, щоб стрибати так високо, як я хочу і бути настільки конкурентною, наскільки я хочу, то потрібно виходити за межі моєї звичної зони комфорту. Потрібно було щось нове, як, наприклад, чемпіонат світу [у приміщенні] як перший старт у сезоні. Треба було зробити щось шалене".

"Приїхала сюди [у Нанкін] натхнена тогорічними спробами на світовий рекорд Ярослави Магучіх, тим, як вона змінила свій розбіг. Тому я стрибала з новим розбігом [у фіналі]. Хотіла стрибати так само високо, як і Ярослава. Якщо я хочу бути конкурентною, то маю намагатися змінювати щось. [У фіналі] було важче, ніж я очікувала", — сказала Оліслагерс.

Попри перемогу, австралійська стрибунка вважає, що здатна стрибати вище, аніж 1.97 м.

"Гарно підготувалася, відновила тренування ще у листопаді і не пропустила жодного. Враховуючи мою форму, не думаю, що 1.97 м — це демонстрація того, на що насправді здатне моє тіло. Але хороша новина — у тому, що мені ще є куди далі рухатися.

Коли я тренуюся, то знаю, що мої конкурентки готуються так само сумлінно, як і я. І, хотілося б мені цього, чи ні, але це мене змушує мати бажання стрибати ще вище", — додала Оліслагерс.

Загалом Магучіх та Оліслагерс зустрічалися між собою на 30 стартах. Для австралійки — це лише шоста перемога над українкою.

Магучіх проти Оліслагерс: результати останніх турнірів

  • Діамантова ліга, Стокгольм (червень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 2.00 м, 4. Нікола Оліслагерс — 1.94 м
  • Діамантова ліга, Париж (липень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 2.10 м (світовий рекорд), 2. Нікола Оліслагерс — 2.01 м
  • Олімпійські ігри, Париж (серпень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 2.00 м, 2. Нікола Оліслагерс — 2.00 м
  • Діамантова ліга, Лозанна (серпень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 1.99 м, 3. Нікола Оліслагерс — 1.92 м
  • Діамантова ліга, Цюрих (вересень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 1.96 м, 2. Нікола Оліслагерс — 1.93 м
  • Діамантова ліга, Брюссель (вересень 2024 року): 1. Ярослава Магучіх — 1.97 м, 2. Нікола Оліслагерс — 1.97 м
  • Чемпіонат світу у приміщенні, Нанкін (березень 2025 року): 1. Нікола Оліслагерс — 1.97 м, 3. Ярослава Магучіх — 1.95 м
Топ дня
Вибір редакції
На початок