Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Підійшов мій пік". Борчиня Ірина Коляденко емоційно розповіла про вихід у дебютний фінал Олімпіади-2024

"Підійшов мій пік". Борчиня Ірина Коляденко емоційно розповіла про вихід у дебютний фінал Олімпіади-2024

Ексклюзивно
Ірина Коляденко пройшла у фінал Олімпійських ігор-2024
Ірина Коляденко пройшла у фінал Олімпійських ігор-2024. AP/Eugene Hoshiko

Ексклюзивний коментар Ірини Коляденко для Суспільне Спорт.

Українська спортсменка Ірина Коляденко пробилась у фінал Олімпіади-2024 у вільній боротьбі у ваговій категорії до 62 кг. За "золото" українка боротиметься проти віцечемпіонки світу, японки Сакури Мотокі.

Боротьба: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
  • Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.

Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:

  • "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
  • "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
  • "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.

Коляденко проводить свої другі Олімпійські ігри в кар'єрі. У Токіо-2020 українка здобула "бронзу": у півфіналі поступилась представниці Киргизстану Айсулуу Тинибековій. Загалом до Парижу-2024 жодного разу в кар'єрі Коляденко не здобувала перемоги над Тинибековою.

У півфіналі Олімпіади-2024 Коляденко вдруге поспіль випало зустрітися з киргизстанкою, що є чинною лідеркою світового рейтингу. Однак на цей раз українська борчиня змогла взяти реванш та пробитись у фінал.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Ірина Коляденко поділилась емоціями від виходу до фіналу Олімпіади-2024, розповіла про довгоочікувану перемогу над Тинибековою та про атмосферу у Парижі-2024.

  • Про перемогу над киргизстанкою Айсулуу Тинибековою
"Я бачу так, що потроху підходила до рівня [Айсулуу Тинибекової]. На минулій Олімпіаді я програла їй без шансів. Ми боролися 4-5 разів, і я їй постійно програвала, хоча сутички були бал в бал, рівна боротьба. Але за останньою дією вона вигравала. А тут підійшов мій пік, напевно, що я була все ж готовою її перемагати. Як думала перед сутичкою, що легенди треба трішки підсовувати, давати дорогу молодшим".
  • Про найважче протистояння на Олімпіаді-2024

"З ким було найважче? Мабуть, перша сутичка [проти Орхон Пуревдорж]. Всі суперниці сильні були, медалістки чемпіонатів світу (я до речі теж медалістка світу). Але перша сутичка була найважчою, треба було розхитатися. Психологічно було важко налаштуватися, переналаштуватися. Все ж змагання даються важче психологічно. Фізично я підійшла у формі, а ось психологічно — все ж даються взнаки наші обставини в Україні. Тим паче, що я з Ірпеня — дуже важко".

  • Про травму, отриману під час сутичок
"Затейповане плече? Не було на першому поєдинку. Трішки оступилася на першому поєдинку, на другий вийшла і повністю добила, і вже на третій довелося трішки фіксувати, щоб впевненіше себе почувати".
Ірина Коляденко із затейпованим плечем на Олімпіаді-2024
Ірина Коляденко із затейпованим плечем на Олімпіаді-2024. REUTERS/Kim Kyung-Hoon
  • Про зважування та відновлення перед фіналом

"Передусім піду зважуся, бо завтра вранці треба буде зважитися у свою вагову категорію, лише після цього можна виходити на килим. Подивлюся, яка вага буде, думаю, що буде трішки зайвого — треба буде попрацювати. І вже йти відпочивати, завтра новий день, знову праця перед нами, і сподіваюся, все буде добре. Попрацювати — це активні фізичні вправи, щоб вага прийшла до норми, щоб я могла приїхати у селище та повечеряти трішки".

  • Про атмосферу Олімпіади-2024
"Це не порівняти: тут набагато подобається. По-перше, атмосфера в залі, в Токіо не було глядачів, було просто порожньо, а тут ця енергія глядачів, підтримка (від України — так само). Дуже заряджає та надає сил, коли ти встаєш і кричать "Україна" чи ще щось. Це окриляє, відкриває очі, що тобі треба далі працювати".

Фінал жіночої вільної боротьби в категорії 62 кг відбудеться в суботу, 10 серпня. Сутичка Коляденко та Мотокі розпочнеться останнім запуском.

На початок