Ексклюзивний коментар Євгенії Казбекової для Суспільне Спорт.
Українська скелелазка Євгенія Казбекова завершила виступи на Олімпійських іграх-2024. Сталося це за підсумками заключного етапу зі скелелазіння — трудності.
Для Казбекової та України загалом — це дебют на Олімпіаді у цій дисципліні. Ліцензію на турнір, крім Євгенії заробив і Ярослав Ткач серед чоловіків. Вони отримали путівку на Ігри через олімпійські кваліфікаційні серії.
Як пройшов другий етап півфіналу зі скелелазіння?
- Після першого етапу змагань болдерингу українка займала 14-те місце у рейтингу з результатом в 39.5 балів. Казбекова змогла закінчити лише одну трасу з чотирьох, тому їй потрібно було показати один з найкращих результатів у трудності, щоб потрапити у топ-8 фінального рейтингу.
- Другою частиною кваліфікації до фіналу скелелазіння є трудність. У ньому спортсменки рухаються вгору по зачепах та залежно від висоти підйому отримують бали. Чим вище вилазять по зачепах — тим більший отримують бал. Для виходу у фінал потрібно опинитися у топ-8 за очками за підсумками трудності та болдерингу.
- В останньому етапі скелелазіння Євгенія заробила 45.1 балів за підкорення зачепів. На трудності Казбекова зайняла те саме місце, що й на болдерингу — 14-те. Із загальним результатом у 84.6 очки українка посіла 15-ту сходинку рейтингу, та не виступить у фіналі дисципліни. Скелелазка відстала від восьмого місця, яке дарує місце у заключному раунді змаганні, на 31.7 бала.
- Найбільше очок у півфіналі заробила Яня Гарнбет зі Словенії (195.7 балів), другу сходинку посіла австрійка Джессіка Пільц з результатом 156.9 очок, а трійку замкнула Брук Работу зі США (155.8 пунктів).
Після вильоту з Олімпійських ігор Євгенія Казбекова ексклюзивно для Суспільне Спорт підбила підсумки свого дебюту на Іграх та поділилася емоціями від змагань, майбутніх планів та розвитку скелелазіння в Україні.
- Про свій виступ на Олімпіаді
"Я пишаюся собою. Дуже насолодилася [під час трудності]. Для мене це як рестарт, бо у перший день було важко. А [під час трудності] виступала з усмішкою та була щасливою".
- Про емоції від Ігор та плани на майбутнє
"Враження від Олімпіади? Магічні, така атмосфера, стільки людей. Дуже багато енергій. Це лише початок. Готуватися далі, у мене ще чемпіонат Європи цього року. І вже планую на [Олімпіаду] у Лос-Анджелесі".
- Про можливу кваліфікацію на змагання у Лос-Анджелес-2028 разом зі своєю молодшою сестрою Рафаель
"Так, шанси є, сестра підростає, вона дуже сильна. Це була б мрією, якби ми обидві потрапили на Олімпіаду. Чи була слабшою за сестру у її віці? Ми різні, але обидві талановиті. Обидві з характером, я це бачу в ній".
- Про проблеми розвитку скелелазіння в Україні
"Зараз усім складно через війну. Якби у нас була більша інфраструктура для скелелазіння, більше спонсорів у федерації, щоб вони могли запрошувати тренерів, підіймати рівень скелелазіння, не лише аматорського, але й професійного, то в Україні були б гарні шанси. Бо наші люди, вони талановиті, вони з характером, все те, що потрібно спортсменам. У нас є майбутнє і дуже гарне. Навіть зараз у нас є дівчинки, які гарно лізуть і потрапляють у півфінал на Кубках світу".