Жан Беленюк натомість зупинився за крок від третього поспіль фіналу Олімпіади.
У вазі 87 кг греко-римської боротьби на Олімпіаді-2024 визначилися всі претенденти на медалі. Жан Беленюк, чинний олімпійський чемпіон Токіо, боротиметься за "бронзу".
Беленюк поступився у півфіналі іранцеві Алірезі Мохмадіпіані: вигравав 3:0, але програв наступні три бали, а разом з цим і сутичку через наявність у суперника переваги технічного балу. Через це український борець втратив шанс втретє поспіль вийти у фінал Олімпіади, де перед цим здобував "срібло" та "золото".
Боротьба: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
- Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.
Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:
- "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
- "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
- "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.
Якби Беленюк вийшов у фінал Олімпіади, то там би зустрівся з ексукраїнцем Семеном Новіковим. Саме Новіков тривалий час був головним конкурентом Беленюка за місце у складі збірної України на великих міжнародних турнірах, однак у 2023 році змінив спортивне громадянство на болгарське.
Після завершення півфінальних сутичок Суспільне Спорт запитало у головного тренера збірної України Володимира Шацьких про оцінку виступу Беленюка на турнірі. Тренер відзначив задоволення тим, як Беленюк боровся у перший день змагань, але окремо виділив виступ Новікова та його прохід до фіналу.
"Чи задоволений Жаном? Авжеж, задоволений. Рівень дуже високий, на світовому рівні. З огляду на те, що в нас в Україні війна, конкуренція впала, і Семен Новіков за Болгарію у фіналі, хоча Жан його готував на заміну собі. Але так він вирішив, так склалося, і Семен представляє Болгарію і бореться за неї у фіналі".
За словами Шацьких, через відсутність конкуренції він навіть звертався до Беленюка з проханням залишитися у спорті. Однак сам борець неодноразово повторював, що Ігри у Парижі стануть останніми у його кар'єрі.
"Жана умовляли залишитися у спорті. Розуміємо, що якщо такі атлети не залишаться, не будуть нести прапор нашого спорту, вести команду та національну збірну, то взагалі можна втратити конкуренцію на міжнародній арені. Але він дуже опікується командою, за Парвіза [Насібова], і радіє за нього. Та й за Семена, якщо в нього десь так виходить.
Семена Жан завжди підтримував, десь навіть захищав, навчав чомусь, і той на ньому виріс, і до яких результатів. Чи засмучений Жан? Так, звісно, було б класно, якби вони у фіналі зустрілися разом".
Після зміни спортивного громадянства Новіков здобув "бронзу" на чемпіонаті Європи-2023. Перед цим у його доробку було "золото" Євро-2020 у статусі українського борця.
Медальні сутички у греко-римській вазі (87 кг) на Олімпіаді-2024 стартують о 21:05 — саме тоді має провести бронзовий поєдинок Беленюк.