Ексклюзивний коментар українського гімнаста для Суспільне Спорт.
Збірна України зі спортивної гімнастики завершить Олімпійські ігри з однією нагородою. Її автором став Ілля Ковтун, який виборов "срібло" у вправах на паралельних брусах.
Ковтун вдруге змагався на Олімпійських іграх. Після дебюту у Токіо, де він пройшов лише до одного фіналу (в особистому багатоборстві став 11-м), український гімнаст тричі змагався за нагороди в індивідуальних фіналах.
Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
- Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
- Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
- За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
- Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.
Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:
- "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
- "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
- "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.
Перші дві спроби для Ковтуна здобути медаль закінчувалися невдало, український гімнаст зупинявся за крок від цього. Спершу 20-річний спортсмен став четвертим в особистому багатоборстві, після чого повторив той самий результат вже у вправах на паралельних брусах.
Вже у третьому для себе фіналі Ковтун зміг взяти нагороду. Український гімнаст розпочав виступи першим та тривалий час очолював залік спортсменів. У підсумку Ковтун поступився лише олімпійському чемпіону Токіо Цзоу Цзиньюаню і став срібним призером Ігор у Парижі.
Після фіналу Ковтун дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт у Парижі, де оцінив медальний виступ. За словами гімнаста, він поки що не може усвідомити те, що з ним сталося, але дуже щасливий виграти нагороду.
"Дуже щасливий, але це якось швидко було. Не дуже зрозумів, що трапилося, але думаю, що мине трішки часу, і я зрозумію, що став олімпійським призером на брусах".
Ковтун першим з гімнастів виступав у фіналі вправ на паралельних брусах. Гімнаст наголосив: йому було важко від того, що треба виконувати свою комбінацію на максимум.
"Мені було не дуже важко почати, поки всі хлопці зроблять свої комбінації. Було важко, що я йду першим і треба виконати на максимум свою комбінацію, ніде не зробити помилки, це було важче".
20-річний гімнаст став другим спортсменом з Черкащини, що виборов нагороду на Олімпіаді-2024. Перед цим срібним призером став стрілець Сергій Куліш, якого Ковтун вже встиг привітати з нагородою.
"Слідкували, коли він [Куліш] виступав, мій тренер тримає з ним зв'язок. Привітали. Дуже раді, що місто Черкаси принесло нам дві медалі. Це гордість".