Ексклюзивний коментар українського метальника молота для Суспільне Спорт.
Збірна України здобула три медалі впродовж одного змагального дня. І всі — в легкій атлетиці: дві у жіночих стрибках у висоту, ще одну — у метанні молота.
Автором медалі у метанні молота став Михайло Кохан. 23-річний легкоатлет став бронзовим призером Олімпіади-2024, поступившись у фіналі лише канадцю Ітану Кацбергу та угорцю Бенце Галашу.
Кохан вдруге виступав на Олімпійських іграх. І взяв реванш за результат на Іграх у Токіо: тоді український спортсмен зупинився за крок від медалі, посівши підсумкове четверте місце.
Після завершення фіналу Кохан разом з Ярославою Магучіх та Іриною Геращенко відсвяткували медальний день для України, обійнявшись та позувавши з "синьо-жовтими" прапорами.
Згодом Кохан дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, в якому розповів про емоції від позитивного результату. Український легкоатлет визнав: перед фіналом навіть не міг собі уявити, що результат до 80 метрів не лише гарантуватиме подіум, але й може принести "срібло": найкращою спробою Бенце Галаша, що посів друге місце, стали 79.97 метра.
"Чи думав, що без 80 метрів буде медаль? Взагалі не думав. Думав, що 80 метрів — це буде шосте-сьоме місце. Бо в нас дуже багато [сильних метальників молота]. Але Олімпійські ігри, це дуже тисне на голову. А ще тут у нас коло відрізняється від інших нормальних. Воно мені не дуже до вподоби, бо я у своїй найкращій формі за рік знаходжуся: дуже сильний, швидкий, технічний. Але [у фіналі] не міг ніяк реалізуватися, бо запасу ого-ого було".
"Ні, результатом незадоволений, бо 79 метрів — це "срібло". Звісно, до "золота" 84 метри, мені далеко, але "срібло" було б дуже гарно. Нарешті відкрили для себе новий рівень — медалі. Сподіваюся, у нас закінчилася та смуга з четвертими/п'ятими медалями".
Особливим моментом фіналу стала остання шоста спроба Кохана. Вже у статусі медаліста Олімпіади він жестом попросив трибуни зробити тишу, на що ті позитивно відреагували. І хоча шоста спроба не покращила результат українця, йому сподобалося те, як стадіон відреагував на його прохання.
"Я вмію керувати людьми, особливо великою кількістю. Тиша була гарна, але не пішло. Але тиша була такою, як треба. Бо вони кричать, галасують, "давай-давай", а воно трішки збиває. От після спроби — можна [галасувати]".