Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Михайло Кохан — бронзовий призер Олімпіади-2024 у метанні молота!

Михайло Кохан — бронзовий призер Олімпіади-2024 у метанні молота!

Михайло Кохан у фіналі Олімпіади-2024
Михайло Кохан у фіналі Олімпіади-2024. REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Чим закінчився фінал за участі українського метальника молота.

Український легкоатлет Михайло Кохан став бронзовим призером Олімпійських ігор-2024. У фіналі метання молота він показав третій результат.

Михайло Кохан вдруге в кар'єрі виступав у фіналі Олімпіади. У Токіо він зупинився за крок від медалі: посів четверте місце.

Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
  • За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.

Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:

  • "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
  • "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
  • "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.

До фіналу Олімпіади-2024 Кохан відібрався за результатами кваліфікації. Її український метальник молота завершив автоматично: у другій спробі виконав спробу на 77.42 метра, перевершивши норматив.

У фіналі Кохан змагався проти всіх призерів попередньої Олімпіади у Токіо — поляків Войцеха Новіцькі та Павєла Файдека, норвежця Ельвінда Генріксена. Також серед конкурентів були чинний чемпіон світу Ітан Кацберг з Канади та бронзовий призер того турніру, угорець Бенце Галаш.

Як минув фінал метання молота на Олімпіаді-2024?

  • Формат змагань у фіналі метання молота передбачав шість спроб. За підсумками перших трьох спроб вісім найкращих метальників проходили далі і мали ще три спроби.
  • У першій спробі Кохан метнув на 78.54 метра. І йшов лідером перед тим, як свою спробу на 84.12 метра виконав канадець Ітан Каберг.
  • Кохан у другій спробі ще покращив результат. Хоча молот зачепив загороджувальну сітку, спроба українця виявилася кращою — на 79.39 м.
  • За підсумками трьох спроб Кохан займав третє місце: його випередив лише угорець Бенце Галаш завдяки спробі на 79.37 метра. Відтак, українець метав у фінальних трьох спробах третім з кінця.
  • У підсумку Кохан втримав бронзову нагороду! Але покращити свій результат та поборотися за "срібло" не зміг: в останній спробі метнув на 79.24 метра.

Метання молота. Чоловіки, фінал

  1. Ітан Кацберг (Канада) — 84.12 м
  2. Бенце Галаш (Угорщина) — 79.97 м
  3. Михайло Кохан (Україна) — 79.39 м

Що означає результат Михайла Кохана?

  • Став другим українським метальником молота в історії, що виграв медаль Олімпіади — після Олександра Крикуна у 1996 році.
  • Став першим українським легкоатлетом-чоловіком за вісім років, що виграв медаль Олімпійських ігор. Перед цим це вдавалося Богданові Бондаренку у 2016 році у стрибках у висоту.
  • Третя медаль України на Олімпіаді-2024 у легкій атлетиці. Перед цим "золото" та "бронзу" вибороли стрибунки у висоту Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко.
На початок