Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Звичайна гонка". Велогонщик Будяк прокоментував виступ у групових велошосейних перегонах на Олімпіаді-2024

"Звичайна гонка". Велогонщик Будяк прокоментував виступ у групових велошосейних перегонах на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Анатолій Будяк вдруге стартував у велошосейній гонці на Олімпіаді
Анатолій Будяк вдруге стартував у велошосейній гонці на Олімпіаді. Thaicycling Association

Ексклюзивний коментар Анатолія Будяка для Суспільне Спорт.

Український велогонщик Анатолій Будяк фінішував 66-м у груповій велошосейній гонці на Олімпіаді-2024 у Парижі. Українець завершив змагання з відставанням від олімпійського чемпіона, бельгійця Ремко Евенепулу, у понад 19 хвилин.

Велоспорт: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у велоспорті на кожних Олімпійських іграх. У маунтенбайку Україна не виступила лише в Атланті-1996.
  • Кількість медалей України у велоспорті на Олімпіадах – 4 (2 "срібло", 2 "бронза"), всі — у треку.
  • Україна здобувала медалі у велоспорті на Олімпіадах у 2000, 2008 та 2021 роках. Найрезультативнішим виступом України у велоспорті на Іграх став Сідней-2000 (дві медалі).

Усі медалі України у велоспорті на Олімпіадах:

  • "срібло": Сергій Чернявський, Олександр Феденко, Сергій Матвєєв, Олександр Симоненко (трек, командне переслідування) — Сідней-2000; Олена Старікова (трек, спринт) — Токіо-2020
  • "бронза": Ірина Янович (трек, спринт) — Сідней-2000, Леся Калитовська (трек, переслідування) — Пекін-2008

Для українського велогонщика Ігри у Парижі — другі у кар'єрі. На минулій Олімпіаді у Токіо спортсмен посів 56-те місце.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа українець поділився своїми враженнями від гонки. За його словами, він міг показати результат краще, якби виконав план на перегони.

"Олімпійські ігри для кожного спортсмена — це пріорітет. І кожен спортсмен хоче тут взяти участь. Гонка була складна, сподівався показати результат краще, але по дистанції було спекотно і великий караван машин. Невчасно взяв води, мені не вистачило, щоб втриматися з лідерами цієї гонки", — сказав спортсмен в коментарі.

Будяк зазначає, що кожна траса є особливою за своєю складністю та дистанцією. Так, гонка у Франції відрізнялась від перегонів на Іграх у Токіо. Тоді в Японії сумарний підйом був майже удвічі більший — 4865 метрів проти 2800 у Франції. Натомість у Парижі відсутність підйому компенсувалася рекордною довжиною у 273 кілометри. Це найбільша дистанція в історії олімпійського велошосе.

"Порівняння з попередньою Олімпіадою? Їх неможливо порівнювати, бо вони різні, різна дистанція, клімат. У Токіо, наприклад, була більш жорстка дистанція, [у Парижі] — більш технічна. Кожна гонка має свої складності".

"Особливих вражень жодних не додавала. Звичайна гонка, — додав Анатолій. — Чи була складності? Бруківка додавала складності, низька дорога. Це дуже технічна траса".

Змагання з велошосейних перегонів на Олімпійських іграх-2024 продовжаться у змагальний день неділі, 4 серпня. Медалі у груповій велошосейній гонці розіграють жінки. Україну представить Юлія Бірюкова.

На початок