Що сказав український легкоатлет в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
Український штовхальник ядра Роман Кокошко дебютував на Олімпійських іграх-2024. У кваліфікації він показав результат 19.36 метра та не пройшов до фіналу змагань.
Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
- За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.
Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:
- "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
- "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
- "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.
У кваліфікації Олімпіади-2024 Кокошко показав другий найгірший результат у сезоні. І загалом продовжив серію погіршення результатів, яка у нього почала спостерігатися з середини червня: після спроби на 20.62 метра, яку він штовхнув у шведській Соллентуні, на всіх наступних стартах перед Олімпіадою його результат був гіршим.
Після кваліфікації Олімпіади-2024 Кокошко дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому спробував пояснити, що могло стати причиною такого регресу. Хоча український легкоатлет не розуміє, наскільки це залежить від частоти його тренувань, вважає, що такі результати можуть бути пов'язані з неможливістю утримувати форму впродовж довшої частини сезону.
- Про емоції від виступу у кваліфікації Олімпіади-2024
"Не знаю, що сказати. Не розумію, чи я забагато тренуюся, чи замало. Чи взагалі, що не так роблю? Зараз у голові лише одне: чи тренуватися далі? З філософського погляду, може ця череда невдач припиниться колись, і ми дійдемо до того моменту, коли я почну дійсно показувати той результат, на який здатний. Нічого не можу сказати. Я не розумію, сезон вже закінчений. У мене були великі надії на цей старт, Олімпійські ігри. Я все для цього робив, але не виходить. Не розумію, чому".
- Про психологічну підготовку до Олімпіади
"Можливо, [через] відповідальність, але ми до цього теж підходили. Психологічно я готував себе, і не сам, а були фахівці, які мені в цьому допомагали, працювали над цим. Можливо, цього замало, щоб показати результат з психологічного погляду. Але так не має бути".
- Про реакцію від відбору Кокошко відібрався на Ігри у Парижі через світовий рейтинг на Олімпіаду
"Було відчуття, що потраплю [на Олімпіаду], що позиція з топ-30 могла змінитися на ближче до топ-20 і спокійно собі вже готувалися. Чекали, коли списки з'являться, але внутрішній спокій був, хоча розумів, що програв багато. А коли побачив [список], то перші чотири дні ходив з надутими грудями, а потім видихнув. Такий релакс був".
- Чи змінив би щось Кокошко у підготовці до Олімпіади
"Напевно так, змінив би багато чого. Не робив би ставку на початок сезону, щоб вийти та показати результат. Проаналізував виступи лідерів, поспілкувався з нашими штовхачами ядра. Вони не звертали уваги на початок сезону, а плавною гіркою підходили до основного старту. Можливо, треба так і робити: не підводити себе фізично до початку, а потім намагатися втримати цю форму. Це дуже важко, зараз розумію, що нереально.".
"Це було і в Будапешті торік: сезон був непоганий, розпочав взимку дуже добре, відчував, що можу штовхати за 22 м, але на кінець сезону не вистачило. Тоді і забагато стартів було, можливо, але саме на кінець сезону не вистачило. Не знаю, зараз на такому роздоріжжі. Хочу стати посеред поля і сказати "допоможіть". Просто не знаю, що робити".
- Про атмосферу у Парижі
"Коли з того боку пробігали атлети, а трибуни їх проводжали "тваринним ревом" — це заряджає. Напевно, я вперше помітив таку енергію. Воно все тут витає з енергією Олімпійських ігор, всі такі наелектризовані".
- Про подальші плани після Олімпіади
"Їхати в Україну. Що я вирішив — робитимемо операцію. Є певні проблеми, які треба поставити на правильний потік, щоб потім мріяти про 22 метри. Ставлю собі ціль 22 метри, безмежно цього хочу, і поки для цього роблю все можливе. 28 років буде в серпні, у нас хлопці у 32-34 роки штовхають і досить впевнено себе почувають. Думаю, у мене є трохи часу, і тому ставлю задачу перед собою вийти за пів року і показувати хороші результати.
Це треба зробити, я до цього морально готуюся, бо це перша свідома операція в моєму житті. Це правий грудний м'яз: думав, що він мене не турбуватиме, але коли роблю по 15-20 спроб на тренуваннях, є відчуття сильної кріпатури, наче поколює чи ріже трішки. Але трималося, на щастя, витримало".