Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Все підіграло". Стрілець Сергій Куліш поділився враженнями від медального виступу на Олімпіаді-2024

"Все підіграло". Стрілець Сергій Куліш поділився враженнями від медального виступу на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Сергій Куліш зі срібною медаллю Олімпіади-2024, 1 серпня 2024
Сергій Куліш з медалістами Олімпіади-2024. AP/Manish Swarup

Спортсмен дивиться в бік наступних Олімпійських ігор.

Український стрілець Сергій Куліш виборов срібну медаль Олімпіади-2024 у Парижі у стрільбі з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів. Ця медаль стала другою для України на Іграх у Франції: першу в особистих змаганнях з фехтування на шаблях здобула Ольга Харлан.

Стрільба: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у стрільбі на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у стрільбі на Олімпіадах – 9 (4 "золото", 2 "срібло", 3 "бронза").
  • Україна здобувала медалі у стрільбі на Олімпіадах у 2000, 2004, 2008, 2012, 2016 та 2021 роках. Найкращий результат — три нагороди на Іграх-2008.
  • За всю історію Україна має одну мультимедалістку Олімпіади у стрільбі: Олена Костевич виборола чотири медалі. Вона ділить друге місце з Інною Осипенко-Радомською та Ольгою Харлан за кількістю олімпійських нагород.

Усі медалі України у стрільбі на Олімпіадах:

  • "золото": Микола Мільчев (скіт) — Сідней-2000; Олена Костевич (пневматичний пістолет, 10 м) — Афіни-2004; Артур Айвазян (гвинтівка, лежачи, 50 м), Олександр Петрів (швидкісний пістолет, 25 м) — обидва Пекін-2008;
  • "срібло": Юрій Сухоруков (гвинтівка, з трьох позицій, 50 м) — Пекін-2008; Сергій Куліш (пневматична гвинтівка, 10 м) — Ріо-2016
  • "бронза": Олена Костевич (пневматичний пістолет, 10 м; пістолет, 25 м) — Лондон-2012; Олег Омельчук, Олена Костевич (мікст, пневматичний пістолет, 10 м) — Токіо-2020

Олімпіада-2024 стала четвертою для спортсмена. Раніше Сергій брав участь у змаганнях у Лондоні, Ріо-де-Жанейро та Токіо. Найкращим результатом до "срібла" Парижа було друге місце на Іграх у Бразилії. Тоді, щоправда, спортсмен відзначився з пневматичної гвинтівки й на іншій дистанції: 10 метрів. Проте у Парижі у цій дисципліні не зміг подолати кваліфікацію.

За словами Куліша в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа, "срібло" у 2016 році він здобув не у своїй найсильнішій дисципліні.

"Стрільба з трьох положень — це моя коронна [дисципліна]. А на 10 метрів — тоді так зірки склалися [у Ріо-2016], що взяв медаль. Хоча я на 10 метрів теж добре стріляю. Чому не подолав кваліфікацію? У нас не працював кондиціонер, було дуже спекотно, і це, мабуть, не зіграло на мою користь. [У цьому костюмі] було спекотно. Хоча, це всім було, і я відмазуюся", — сміючись сказав спортсмен.

Кваліфікацію на дистанції у 50 метрів українець подолав з третім результатом у 592 бали. У фіналі ж Куліш набрав 461 очко. Стрілець зазначає, що все склалося, як потрібно, проте перестрілка за "золото" видалась дуже нервовою. Спортсмен не полишає надії взяти реванш в китайця Ліу Юкуна на наступних Іграх.

"Все підіграло. Звісно, переживав, хвилювався. Важкий фінал був. Щільність результатів була високою. Я влучаю у 10.0 і з третього місця спускаюся на п'яте. Дуже важко. Чи можна у Лос-Анджелесі-2028 перестріляти китайця? Та можна, всі ж люди", — додав Куліш.

Три роки тому на Олімпійських іграх у Токіо українець припустився прикрої помилки: останнім пострілом влучив у десятку, але у мішень іншого спортсмена. За словами стрільця, тоді у нього відстібнувся гудзик. Проте цей досвід багато чого його навчив.

"Медалі є у багатьох, а хиби у двохМеттью Еммонс на Іграх-2004 фінальним пострілом не влучив у мішень . Це ми так з тренером сміємося, — додає Куліш. — Важко було це пережити. Я десь пів року про це думав. Гадаю, що я став сильнішим [після цього]. Те, що нас не вбиває — робить нас сильнішим. Проте після цього і результати кращі пішли. Мабуть, мені не було більше чого боятися", — поділився стрілець.

На Олімпіаді у Франції Сергій стріляв зі старої гвинтівки, хоча придбав нову. Спортсмен зазначає, що стара зброя була для нього зручнішою.

"Стріляв у Парижі з гвинтівки з Олімпіади у Токіо? Вона [нова гвинтівка] приїхала до мене недавно, і я не встиг її пристріляти. Це тривалий процес: треба підібрати патрони, стріляти з руки. Важкий процес, тому й залишив її. Забобони щодо старої гвинтівки? Ні, не було. Вона працює, я халтурю", — прокоментував спортсмен.

На початок