Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Складність вирішує". Гімнаст Верняєв підбив підсумки виступу України у фіналі багатоборства на Іграх-2024

"Складність вирішує". Гімнаст Верняєв підбив підсумки виступу України у фіналі багатоборства на Іграх-2024

Ексклюзивно
Гімнаст Верняєв прокоментував п'яте місце України в командному багатоборстві на Іграх-2024
Гімнаст Верняєв прокоментував п'яте місце України в командному багатоборстві на Іграх-2024. AP/Francisco Seco

Ексклюзивний коментар Олега Верняєва для Суспільне Спорт.

Авторка коментаря: Діана Тригуб

На Олімпійських іграх у спортивній гімнастиці визначилися перші медалісти. У фіналі чоловічого командного багатоборства збірна України зайняла п'яте місце.

У цій дисципліні на Олімпіаді-2024 Україну представляла п'ятірка у складі Олега Верняєва, Іллі Ковтуна, Ігоря Радівілова, Назара Чепурного та Радомира Стельмаха. До останніх снарядів українці були претендентами на нагороди: боролися за "бронзу" з США та Великою Британією, однак у підсумку посіли п'яте місце з результатом 254.761 бала.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
  • Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
  • За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
  • Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.

Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:

  • "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
  • "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
  • "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.

Олег Верняєв, який проводив першу за вісім років Олімпіаду, в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт поділився своїми думками про результат фіналу, призерів, шанси української збірної на успіх, атмосферу на Іграх та відновлення.

  • Про виступи України у командному багатоборстві

"Початок був складний. Починати з коня завжди важко, бо ще багато сил, потрібно і стримувати себе, і показати [гарний виступ], знайти межу між цим. Не хочу нічого про суддівство казати, завжди ніхто нікого не чекає, всі вболівають за своїх".

"Пишаюся всією командою, всім, що ми зробили. Хочеться плакати, щоправда, бо дуже втомився. Але складність вирішує. Ми прийшли на перекладину, на вільні вправи в кінці, і [у суперників] складність була вищою. Треба підіймати [складність] програм і тоді ще більше сподіватися на медалі. А так, сподіватися на те, що хтось десь впаде — це складно".

"Я ще після кваліфікації казав: американці небезпечніші у фіналі, бо вони дуже нахибили у кваліфікації, погано виступили. І я розумів: якщо вони у фіналі зроблять своє, то це найбільші конкуренти за третє місце".

  • Про результат Китаю на змаганнях

"Казав, що китайці виграють, якщо зроблять своє. Але три падіння на останньому приладі [перекладині] — це неприпустимо у фіналі. І японці, хоча [Дайкі] Хашімото впав на коні, далі все зробили. Хто не падає — той і перемагає".

  • Чи були шанси в України на призові місця
"Чи реально боротися за медалі у фіналі командного багатоборства? Авжеж реально. З усіма можна. Не хочу жалітися на щось чи щось казати. З усіма можна боротися, але треба підіймати складність. Коли хтось робить 6.5 бала та вище, а хтось — менше, то важко конкурувати. На жаль, нам не вистачило цього".
  • Про особливу атмосферу на Олімпійських іграх

"Відчуття, наче виступав у Лос-Анджелесі, а не у Франції. В американців — щось неймовірне, вони були наче вдома. Я їм заздрю за таку підтримку, це мотивує і допомагає. Це дуже круто. А так — мабуть, на будь-яких Олімпійських іграх підтримка неймовірна, бо всі вболівають за когось. Олімпійські ігри — це завжди круто. Просто буває, що десь 3-4 тисячі людей, а десь — 5-8. Тут багато людей, і це дуже класно. Гадаю, що у фіналі жіночого багатоборства не буде жодного вільного квадратного сантиметра".

  • Про відновлення до особистого фіналу Олімпіади

"Треба відпочити, бо вже два багатоборства пройшов. Мені, на жаль, не 19 років. Спати, потім трішки розім'ятися та відновитися. Завжди бойовий настрій. Я дуже втомлений [після фіналу]".

Після командного багатоборства українські гімнасти також виступатимуть в особистих фіналах.

Коли відбудуться фінали зі спортивної гімнастики за участю українців

  • Середа, 31 липня. 18:30. Особисте багатоборство (Верняєв, Ковтун)
  • Субота, 3 серпня. 16:30. Вільні вправи (Ковтун)
  • Субота, 3 серпня. 18:16. Вправи на коні (Верняєв)
  • Неділя, 4 серпня. 17:24. Опорний стрибок (Чепурний, Радівілов)
  • Понеділок, 5 серпня. 12:45. Паралельні бруси (Верняєв, Ковтун)
На початок