Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Всі питання не вирішили". Тренер України з фехтування розповів про проблеми з маркуванням зброї після приїзду у Париж

"Всі питання не вирішили". Тренер України з фехтування розповів про проблеми з маркуванням зброї після приїзду у Париж

Ексклюзивно
Олена Кривицька - одна з учасниць збірної України з фехтування на шпагах на Олімпіаді-2024
Олена Кривицька - одна з учасниць збірної України з фехтування на шпагах на Олімпіаді-2024. Федерація фехтування України

Що сталося — пояснення тренера української команди шпажисток Богдана Нікішина в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах однією з перших прибула до Парижа для участі в Олімпійських іграх-2024. Змагання у цьому виді зброї відкриватимуть програму Олімпіади у фехтуванні: у суботу, 27 липня, відбудеться особиста першість серед жінок.

Суспільне мовлення – ексклюзивний транслятор Олімпіади-2024 в Україні. Дивіться трансляції змагань наживо на телеканалі та сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

До Парижа команда українських шпажисток прибула ще у середу, 24 липня. А на наступний день мала пройти процедуру маркування шпаг — перевірку зброї, з якою спортсменки виступатимуть на Олімпіаді.

Фехтування: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у фехтуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у фехтуванні на Олімпіадах – 8 (2 "золото", 1 "срібло", 5 "бронзи")
  • Єдиною мультимедалісткою України у фехтуванні є Ольга Харлан – вона здобула п'ять медалей (три особисті "бронзи", а також "золото" та "срібло" у команді). За кількістю медалей Харлан ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.

Усі медалі України у фехтуванні на Олімпіадах:

  • "золото": жіноча команда у шаблі (Пекін-2008), Яна Шемякіна (шпага, Лондон-2012)
  • "срібло": жіноча команда у шаблі (Ріо-2016)
  • "бронза": Владислав Третяк (шабля, Афіни-2004), Ольга Харлан (шабля, Лондон-2012, Ріо-2016, Париж-2024), Ігор Рейзлін (шпага, Токіо-2020)

За словами Нікішина, під час маркування не всі шпаги українських фехтувальниць пройшли перевірку. І наразі ця проблема не є вирішеною.

"Ми лише [24 липня] приїхали, [25 липня] зранку поїхали на маркування, — пояснює тренер в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт у Парижі. — Зазнали під час нього різних проблем: не всі шпаги пройшли, на превеликий жаль, досі всі наші питання не вирішили. Будемо ще цим займатися [26 липня]. Яка ситуація зараз, не дуже зрозуміло. Одне на інше [накладається]. Але ми були в Парижі неподалік кілька тижнів тому на зборі. У всіх хороший настрій".

Нікішин повідомив, що наразі організатори змагань пропонують збірній замінити частину клинків на шпагах, однак у команді не хотіли б це робити.

"Маркування — перевірка зброї. Наче все добре, але не проходять шпаги у кількох спортсменок. Шпаги — головне. Нам кажуть, що можемо змінити клинки і фехтувати. Кажу: ми це можемо зробити, [але] це Олімпійські ігри, і дівчатам, які звикли фехтувати своєю шпагою, якщо візьмуть іншу, буде незручно. Але французи нас не розуміють. З одного боку, є правила, яких вони намагаються дотримуватися. З іншого, є інтереси спортсменок, яким вони не дуже сприяють. Тому подивимося, що буде".

Також головний тренер команди українських шпажисток розповів про фізичний та моральний стан перед стартом Олімпіади.

  • Про приїзд напередодні змагань

"Це було наше рішення. У Парижі ми були не так давно. З акліматизацією знайомі. Це було моє рішення, аби ми не задовго «варилися», не дуже довго думали про це. Приїхали, [пройшли] маркування, тренування, вже післязавтра нафехтуємо, а там за кілька днів уже командні. Вважаю, це краще, ніж сидіти тиждень до змагань в олімпійському селищі, маринуватися. Коли перебуваєш у повсякденному житті, то живеш іншим. А тут — думки постійно лізуть у голову, збивають та заважають".

  • Про відмову від організаторів потренуватися в залі, де проводитимуться олімпійські змагання

"Дуже хотів потренуватися, дізнавався, чи це можливо, але нам відмовили — сказали, неможливо. Тому ми поїхали подивитися, що таке «Гран-Пале». До речі, Олена Кривицька і я на чемпіонаті світу теж у «Гран-Пале» фехтували. Це велике свято спорту. Трохи інші відчуття. Звісно, з дівчатами проведемо ще збори, проговоримо ці обставини, як воно буде незручно, як буде інше освітлення і велика кількість вболівальників. Думаю, вони мають багато досвіду і зможуть внутрішньо підготуватися до цього".

  • Про відсутність травм у спортсменок
"Щодо цього, слава Богу, все добре. Зараз уже в нас буде останнє тренування. Всі питання, які є, ми вирішимо, і буде настрій у всіх чудовий".
  • Про вплив психологічного фактора війни на шпажисток

"Дуже складно з цим. Ми можемо це пропрацьовувати, але не можемо не слідкувати, коли РФ випускає 50 чи більше ракет на територію України, бо там перебувають наші рідні, діти. Ми з цим працюємо, кажемо, що ми маємо зараз перебувати в Парижі та всі думки мають бути про Олімпійські ігри, але це неможливо. Кожного ранку, звісно, прокидаємося та одразу дивимося новини, що вночі було в Україні. Але в таких складних обставинах ми живемо не перший рік, і не тільки наша команда живе [в таких умовах], але і вся країна. Нічого не виходить, окрім якось пристосовуватися до цього, і ми не є виключенням. Якби цього не було, звісно, і результати наші були б кращі, і всім було б зручніше. Але є ситуація, яка склалася, і ми теж намагаємося тут боротися із цим на своєму фронті".

Участь в особистій першості з фехтування на шпагах візьмуть три спортсменки: Джоан Фейбі Бежура, Влада Харькова та Олена Кривицька. Старт змагань — у суботу, 27 липня, об 11:00 за київським часом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок