Через ушкодження українська бігунка майже повністю пропустила половину літньої частини сезону.
Українська легкоатлетка Вікторія Ткачук повідомила про прогрес у фізичному стані після травми, через яку пропустила значну частину літнього сезону. Про це бігунка написала у дописі на своїй сторінці в Instagram.
Ткачук розпочала літню частину сезону на чемпіонаті світу з естафетного бігу, що відбувся на початку травня на Багамах. А після цього мала лише один старт у Брюсселі, після чого пропустила решту підготовчих турнірів, зокрема чемпіонат Європи та національну першість у Львові.
Пропуск змагань Ткачук пояснювала ушкодженням, характер якого не конкретизувала. Однак менш ніж за тиждень перед стартом Олімпійських ігор розповіла, що вирішила проблему із травмою.
"Лікар підтвердив мені, що після повторної перевірки та чергового МРТ, моя травма не дала знову рецидиву після навантаження в декілька тижнів. Проблема яка заважала мені повноцінно тренуватися довгий час, вирішена", — написала Ткачук.
Бігунка також відзначила, що травма вплинула на її підготовку до олімпійського сезону. Втім спортсменка наголосила, що "щодня робить все можливе, щоб стати сильнішою".
Вікторія Ткачук відібралася на Олімпійські ігри у Парижі ще у 2023 році. Разом з іншою бігункою, Анною Рижиковою, спортсменка виконала олімпійський норматив на дистанції 400 метрів з бар'єрами.
Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
- За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.
Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:
- "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
- "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
- "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.
Вікторія Ткачук: що відомо
- 29-річна бігунка, спеціалізується на дистанції 400 метрів з бар'єрами, представниця Донецької області.
- В активі Вікторії Ткачук – "срібло" Євро-2022 на дистанції 400 м з/б, а також шосте місце Олімпіади-2020.
- Особистий рекорд Ткачук на дистанції 400 м з/б – 53.76 сек, встановлений у 2021 році.