"Трохи стався збій". Олексій Середа підходить до Олімпіади-2024 після складної травми: що сталося

"Трохи стався збій". Олексій Середа підходить до Олімпіади-2024 після складної травми: що сталося

Ексклюзивно
Олексій Середа у 2024 році здобув дві медалі на чемпіонаті світу з водних видів спорту
Олексій Середа у 2024 році здобув дві медалі на чемпіонаті світу з водних видів спорту. AP/Hassan Ammar

Лідер збірної України зі стрибків у воду Олексій Середа підходитиме до Олімпійських ігор у Парижі не в оптимальному стані. Про це розповів президент Федерації стрибків у воду України Ігор Лисов в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Середа потрапив до складу збірної України на Олімпійські ігри-2024. До заявки на турнір Федерація стрибків у воду України включила дев'ятьох спортсменів.

У відбірковому циклі на Олімпійські ігри-2024 Середа виборов для України дві ліцензії: в особистих стрибках з 10-метрової вишки, а також у синхронних (разом з Кірілом Болюхом). Втім до самої Олімпіади 18-річний стрибун підходитиме не в оптимальних кондиціях через серйозну травму.

За словами президента Федерації стрибків у воду України, Середа вже пройшов процес відновлення і почав підготовку до змагань. Зокрема з 8 липня український атлет має розпочати тренування зі стрибків з 10-метрової вишки — перед цим стрибав з 7-метрової.

"У нас трохи стався збій, бо Олексій Середа, флагман нашої команди, отримав дуже складну травму. Зробили йому операцію, поставили йому чотири болти. Зараз він відновлюється", — сказав Лисов.

"Якщо Олексій буде гарно себе почувати [то боротиметься за медаль], бо він на попередньому чемпіонаті світу був третім, пропустив лише двох китайців. Хоча гарні збірні у Мексики, Великої Британії — у багатьох країн", — додав президент Федерації стрибків у воду України.

До складу збірної України на чоловічі стрибки з 10-метрової вишки увійшли одразу три спортсмени: крім Середи ними є Кіріл Болюх, а також 14-річний Марк Гриценко. У Федерації повідомили, що наразі не визначилися з тим, хто представлятиме Україну у цих видах стрибків на Олімпіаді у Парижі.

Змагання з чоловічих стрибків у воду з 10-метрової вишки відбудуться 29 липня (синхронні стрибки), а також 9-10 серпня (кваліфікація, півфінал та фінал особистих стрибків у воду).

Олексій Середа: що відомо

  • Олімпіада-2024 — друга в кар'єрі Середи. На попередній Олімпіаді-2020 український стрибун посів шосте місце в особистих стрибках з 10-метрової вишки і аналогічну позицію в синхронних (з Олегом Сербіним).
  • З моменту дебюту на Олімпіаді Середа виступив на трьох чемпіонатах світу та здобув чотири медалі. Зокрема у 2024 році в Досі він уперше став бронзовим призером в особистих стрибках з 10-метрової вишки.
  • Також Середа є 4-разовим медалістом чемпіонатів Європи зі стрибків у воду та 2-разовим чемпіоном Європейських ігор.
На початок