Лука Модрич став найстаршим автором голу в історії чемпіонатів Європи з футболу

Євро-2024 з футболу: Лука Модрич — найстарший автор голу в історії Євро.
Лука Модрич. AP/Ebrahim Noroozi

Два гравці можуть перевершити його рекорд уже на Євро-2024.

Лука Модрич став найстаршим гравцем, який забивав на чемпіонатах Європи з футболу. Відповідне досягнення підкорилося хорвату в матчі третього туру з Італією (1:1).

У матчі понеділка, 24 червня, у Лейпцигу Модрич не реалізував пенальті на 54-й хвилині. Півзахисник виправився вже за хвилину, довершивши наступну атаку "картатих" голом на добиванні.

Модрич відзначився у віці 38 років та 289 днів — новий абсолютний рекорд турніру. Молодшим за хорвата на 31 день був австрієць Івіца Вастич, коли забивав у ворота Польщі (1:1) на чемпіонаті Європи-2008.

Найстарші автори голів в історії Євро: топ-3

1. Лука Модрич (Хорватія, 2024) — 38 років, 289 днів
  2. Івіца Вастич (Австрія, 2008) — 38 років, 257 днів
  3. Горан Пандєв (Північна Македонія, 2021) — 37 років, 321 день

З голом Модрича збірній Хорватії не вдалося пробитися до плей-оф турніру: підопічні Златко Далича пропустили від Італії на восьмій компенсованій хвилині і завершили групову стадію третіми в групі В з доробком у два очки.

Хто може перевершити досягнення Модрича на Євро-2024?

• Модрич — третій найстарший гравець з усіх, що заявлені на чемпіонат Європи. Випереджають хорвата лише два португальці: 41-річний Пепе та 39-річний Кріштіану Роналду.
  • Пепе і Роналду поки не відзначалися на нинішньому чемпіонаті. До кінця групового раунду в команди Португалії залишається матч із Грузією в середу, 26 червня.
  • Португалія також гарантувала собі місце в 1/8 фіналу — не втратить перше місце завдяки перемозі над Туреччиною (3:0) в очному поєдинку.

Що відомо?

• Модрич проводить п'яте Євро у кар'єрі, виходивши з Хорватією до одного чвертьфіналу — 2008 року.
  • "Картаті" зберігають математичні шанси потрапити до плей-оф Євро-2024 за рейтингом третіх місць. Для цього Словенія мусить програти Англії (0:3 або більше), Сербія — Данії, Чехія — Туреччині, а Грузія — Португалії.
  • На початку червня Модрич погодив новий контракт із "Реалом" після здобуття чемпіонського титулу Ла Ліги та перемоги в Лізі чемпіонів.