Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Італія вирвала вихід у плей-оф Євро на 90+8 хв, Іспанія виграла три матчі поспіль: підсумкова таблиця групи В

Італія Хорватія огляд
Маттія Дзакканьї святкує гол Італії. Getty Images

Результати третього туру визначили другого учасника плей-оф від групи В.

Після двох стартових турів у квартеті B достроково визначився переможець – збірна Іспанії. За другу позицію та прямий вихід у плей-оф боролися три інші команди – Італія (3 очки), Хорватія та Албанію (по 1 набраному пункту).

Хорватія в останньому турі зустрілася з Італією, а Албанія – зіграла проти Іспанії.

До 90+8 хвилини в "онлайн-таблиці" на другому місці були саме хорвати, але вони зрештою втратили перемогу – і разом з цим ризикують вилетіти з Євро. А Італія пробилася напряму в плей-оф.

Як пройшли матчі третього туру групи В

• Іспанія випустила на Албанію склад з гравців, що менше грали у перших двох матчів. Це не завадило іспанцям забити швидкий гол – Ферран Торрес на 13-й хвилині відзначився. Цей гол став єдиним у матчі – 1:0.
  • Рахунок у матчі Хорватія – Італія було відкрито на початку другого тайму – Лука Модрич не реалізував пенальті, але в наступній же атаці забив гол – 1:0. Цей результат виводив Хорватію у плей-оф. Але на 90+8 хвилині матчу Італія відігралася – рятівний гол забив Маттія Дзакканьї, який з'явився на полі за 20 хвилин до того.

Група В, третій тур

• Албанія – Іспанія 0:1
  • Хорватія – Італія 1:1

Група В: турнірна таблиця

1. Іспанія – 9 очок, +5 (різниця м'ячів)
  2. Італія – 4 очки, 0
  3. Хорватія – 2 очки, -3
  4. Албанія – 1 очко, -2

Що означають ці результати групи В

• Іспанія закінчила виступ у груповому етапі зі 100% показником набраних очок та не пропустила жодного голу – 5 забитих м'ячів, 9 очок.
  • Італія уникла боротьби за вихід у плей-оф як одна з кращих третіх команд та вийшла в 1/8 фіналу напряму. Чинні чемпіони Європи продовжують захист титулу.
  • Хорватія уперше з ЧС-2014 ризикує не вийти з групи на великому турнірі – на останніх двох Євро хорвати неодмінно вилітали в 1/8 фіналу, а на мундіалях – здобували "срібло" (у 2018) та "бронзу" (у 2022).
  • Сформована також перша пара плей-оф: Швейцарія – Італія (субота, 29 червня, 19:00).

Таблиця третіх місць Євро-2024

1. Австрія – 3 очки (2 матчі), +1 (різниця м'ячів)
  2. Словаччина – 3 очки (2), 0
  3. Угорщина – 3 очки (3), -3
  4. Словенія – 2 очки (2), 0
  5. Хорватія – 2 очки (3), -3
  6. Чехія – 1 очко (2), -1

Хорватія пройде в плей-оф лише за наступних умов: Словенія програє Англії 0:3 або більше, Сербія програє Данії, Чехія програє Туреччині, Грузія програє Португалії.