Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
"Важливо показати, що ми повернулися". Ребров — про збірну Словаччини та настрій України після матчу з Румунією

"Важливо показати, що ми повернулися". Ребров — про збірну Словаччини та настрій України після матчу з Румунією

Євро-2024: Сергій Ребров, головний тренер збірної перед грою Словаччина — Україна.
Сергій Ребров. Getty Images/Florencia Tan Jun - UEFA/UEFA

Чого очікує від матчу другого туру головний тренер збірної України.

Збірна України з футболу зустрінеться зі Словаччиною в другому турі чемпіонату Європи-2024. Матч відбудеться у п'ятницю, 21 червня.

"Синьо-жовті" стартували в групі з поразки 0:3 від збірної Румунії — в історії виступів на Євро лише англійцям на Євро-2020 команда програвала з більшою різницею (0:4). Словаччина натомість відкрила першість сенсаційною перемогою в матчі з Бельгією — 1:0.

На передматчевій пресконференції в Дюссельдорфі Ребров дав оцінку майбутнім суперникам українців та розповів, як команда налаштовується на реванш за стартову поразку на чемпіонаті.

  • Про збірну Словаччини:
"Вони не мають дуже великих зірок, які грають у топклубах. Тільки два футболісти виступають дійсно в топкомандах. Але я аналізував гру збірної Словаччини: це дуже дисциплінована команда — вони розуміють, за рахунок чого можуть здобути результат".

"Вважаю, що вони в дуже гарному стилі перемогли Бельгію. Але нам потрібно скоцентруватися на нашій грі.

[У Словаччини] дуже кваліфіковані гравці, найважливіше у цій збірній — дисципліна. Як вони повертаються на позиції, як пресингують. Команда, що розуміє, як може досягати успіху, навіть без топгравців".

  • Як впливає критика на команду:
"Важко сказати. Але коли навіть я працював із Валерієм Лобановським, він казав: нічого не читайте, слухайте тренера; якщо вірите в тренера і команду, то важливі ваші висновки, а не журналістів, які не бачать тренувального процесу, які були [поставлені] цілі в грі".

"Тому я вважаю, що ми зробили роботу після гри. Всі гравці усвідомлюють помилки. Але всі розуміють, що завтра маємо виходити з набагато більшим настроєм, бажанням і духом команди. Бо ми розуміємо, в який час ми граємо і кого представляємо. [Матч з Румунією] був для нас холодним душем".

  • Чи є пошкоджені гравці у складі збірної:

"Ми грали [проти Румунії ]на рівні Євро, всі намагалися грати на максимумі. Є певні пошкодження, але сподіваюся, що все буде нормально".

  • Хто несе відповідальність за результат матчу з Румунією:

"Ніколи не відрізняю гравців від тренера — усі несуть. Якщо питаєте з команди, то це обидві стороні, а не лише тренер чи гравці".

"Я не можу сказати, чи вгадав зі складом. Я не на картах граю. Я обираю гравців, які на даний момент підходять під тактику і готові грати на такому рівні. Це дуже високий рівень, психологічно. Не вважаю, що були помилки зі складом. Але впевнений, що у кожного вболівальника своє бачення складу, кожен вважає, що були помилки. Я так не вважаю. Вдячний гравцям, які вийшли на заміну — вони допомогли, але рахунок залишився таким самим".
  • Чи перегоріла команда психологічно в першому турі:

"Це Євро, дуже високий рівень. Деякі гравці вперше потрапляють на Євро, для них навантаження велике. Помилки були, є і будуть. Важливо зараз забути цю гру, показати, що ми повернулися. І завтра в грі треба показувати інший рівень.

Бачу по гравцях, що вони це розуміють. Потрібно дочекатися на гру і побачити, які висновки гравці зробили".

"Якщо ви живете в Україні, то знаєте, що гравці можуть розмовляти між собою. Після гри вони по-чоловічому хотіли поговорити — я вважаю, це нормально.

Може, в Німеччині це ненормально, але в нас нормально, коли хлопці говорять між собою і запитують, чому це було. Ось чому я вийшов з роздягальні, бо гравці мене попросили, хотіли поговорити окремо, між собою".

На початок