Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Брайтон" замінив Де Дзербі на 31-річного німця Гюрцелера. Він наймолодший тренер в історії АПЛ

"Брайтон" замінив Де Дзербі на 31-річного німця Гюрцелера. Він наймолодший тренер в історії АПЛ

Фабіан Гюрцелер в "Санкт-Паулі"
Фабіан Гюрцелер в "Санкт-Паулі". Getty Images/Alex Grimm

Контракт розрахований до червня 2027 року.

"Брайтон" призначив на посаду головного тренера наймолодшого наставника в історії АПЛ – 31-річного Фабіана Гюрцелера.

Гюрцелер замінив на посаді екстренера "Шахтаря" Роберто Де Дзербі, який очолював англійську команду з вересня 2022 рокуПерейшов до "Брайтона" з донецького "Шахтаря", який очолював в сезоні 2021-22.. Під керівництвом італійця в сезоні 2022/23 "Брайтон" з шостого місця вийшов у груповий етап ліги Європи. Натомість у сезоні 2023/24 клуб посів 11-ту сходинку (48 очок), залишившись без єврокубків.

Останнім клубом Гюрцелера був німецький "Санкт-Паулі", що виступав в Бундеслізі 2. Тренер очолив клуб, який на екваторі сезону був на межі вильоту, але зрештою "Санкт-Паулі" зайняв п’яте місце. А вже у сезоні 2023/24 німець привів команду до перемоги у Бундеслізі 2 та підвищення у класі.

Голова "Брайтону" Тоні Блум наголосив, що тренерський стиль Гюрцелера якісно узгоджується із філософією "Брайтона". Він також сказав, що досвід роботи в Німеччині буде корисним для підготовки команди.

"З самого початку процесу призначення нашого нового головного тренера Фабіан завжди був видатним кандидатом і тим, хто привернув нашу увагу своєю винятковою роботою в "Санкт-Паулі" протягом останніх вісімнадцяти місяців. У нього стиль гри, який узгоджується з тим, як ми хочемо, щоб грала команда "Брайтон", і я впевнений, що це стиль, який наші вболівальники оцінять і їм сподобається".

"Фабіан також має чудовий тренерський досвід і працював з німецькою федерацією на різних рівнях вікових груп. Ми дуже раді розпочати співпрацю з Фабіаном, щоб підготуватися до майбутнього сезону", – сказав Блум.

Виконавчий директор Пол Барбер додав, що Гюрцелер продемонстрував себе як тренер, що здатен запропонувати нові рішення у футболі.

"Він уже продемонстрував за відносно короткий проміжок часу як головний тренер, що він є одним із найбільш інноваційних тренерів, які працюють у футболі, і ми з нетерпінням чекаємо підготовки до наступного сезону".

Гюрцелер — наймолодший головний тренер в історії АПЛ. При цьому він є другим наймолодшим очільником команди еліти чемпіонату Англії: у 2021 році Раян Мейсон у віці 29 років впродовж місяця виконував обов'язки тренера в "Тоттенгемі".

Фабіан Гюрцелер що відомо?

  • Фабіан Гюрцелер розпочав кар'єру у футболі як гравець, виступав переважно у юнацьких клубах та командах другої ліги.
  • Професійну кар'єру футболіста Гюрцелер завершив у 23 роки, хоча продовжував її на любительському рівні за "Піпінсрід" (з 2016 до 2020 року) та "Аймсбюттель" (з 2020 до 2022 року). Остаточно перейшов на тренерську роботу у 2022 році в "Сан-Паулі".
  • Тренерську кар'єру німець розпочав у 2018 році з посади асистента тренера національної збірної Німеччини U20. У 2019-му став помічником керманича збірної Німеччини U18.
  • У 2020 році Гюрцелер перейшов до команди Бундсліги 2 "Санкт-Паулі". Німець працював у клубі на посаді асистента тренера до грудня 2022, після чого очолив команду.
  • У сезоні 2023/24 під керівництвом Гюрцелера клуб "Санкт-Паулі" здобув чемпіонство другого дивізіону та підвищився у класі.
На початок