Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга
"Манчестер Сіті" подав позов до суду проти АПЛ через правила спонсорства

"Манчестер Сіті" подав позов до суду проти АПЛ через правила спонсорства

ЗМІ
"Манчестер Сіті" під час фіналу Кубка Англії
"Манчестер Сіті" під час фіналу Кубка Англії. AP/Kin Cheung

Позов зосереджується на правилах угод з асоційованою стороною.

Чинний чемпіон Англії "Манчестер Сіті" подав позов до суду проти англійської Прем'єр-ліги. Про це повідомляє The Athletic.

За даними видання, "містяни" оскаржують правила угоди з асоційованою стороною (APT). APT розроблено для того, щоб гарантувати, що всі угоди про спонсорство або доходи між клубом і організаціями, пов’язаними з їхніми власниками, здійснюються за справедливою ринковою вартістю.

Що відомо про позов?

  • У лютому клуби АПЛ проголосували за затвердження більш жорстких правил щодо оцінки таких угод. Однак "Ман Сіті" виступив проти, стверджуючи, що це суперечить законодавству про конкуренцію. Втім рішенням більшості правила провадили.
  • Тепер клуб подав позов до суду: "Сіті" вимагає від Прем'єр-ліги скасувати нові правила та фінансову компенсацію за передбачувані збитки від спонсорських угод, які були припинені дією APT.

Однак позов "Ман Сіті" проти АПЛ – не перша справа двох сторін. В лютому 2023 року АПЛ висунула 115 звинувачень на адресу "Ман Сіті" за порушення фінансових правил упродовж останніх 14 років. Більшість з них стосується відрізку з сезону 2009/10 до 2017/18.

Суть звинувачення "Ман Сіті"?

  • Порушення правил АПЛ при наданні "точної фінансової інформації" про доходи (зокрема про доходи від спонсорських контрактів), їхні джерела та операційні витрати.
  • Порушення стосуються контрактів з гравцями та менеджерами, а також винагороди, заявленої у фінансовій звітності "Сіті".
  • Недотримання правила фінансового фейр-плей (період ймовірних порушень - з сезону 2013/14 до 2017/18) і т.д.

Прем'єр-ліга передала низку передбачуваних порушень до незалежної комісії, яка тепер вирішить, як діяти далі, з потенційними покараннями, включаючи вилучення очок або навіть виключення з дивізіону.

Що далі?

  • Тепер після власного позову "Ман Сіті" має шанс нівелювати частину звинувачень зі сторони АПЛ, якщо клубу вдасться довести, що нові правила угод з асоційованою стороною є незаконними.
  • Двотижневе приватне арбітражне слухання, ініційоване "Ман Сіті", розпочнеться в понеділок, 10 червня.
  • 19 клубів Прем'єр-ліги запросили взяти участь у судовому засіданні, 12 клубів уже погодились, щоб виступити на захист Прем'єр-ліги.
На початок